FOTO Krása i tvrdost. České boxerky mají vše

Lucie Sedláčková, osmnáctiletá česká boxerka.
26 závodnic ve všech devíti váhových kategoriích. Letošní domácí šampionát boxerů amatérů bude nejnabitější v historii. A platí to nejen o mužském pavouku, ale především o tom ženském. Ještě nikdy v historii nebyly obsazené všechny váhy mezi ženami, až letos. My vám nyní v naší galerii představíme polovinu boxerek, které se šampionátu zúčastní, na úvodním snímku zleva osmnáctiletá Lucie Sedláčková, vpravo o dva roky mladší Fabiana Bytyqi, uprostřed pak reprezentační trenérka Eva Líšková.
Ta také naší galerii otevírá. Zaslouženě. Na faktu, že se v Rakovníku od pátku 7. do neděle 9. prosince představí 26 boxerek, má nemalou zásluhu.
Dvaatřicetiletá plzeňská bojovnice je již nyní de facto legendou českého ringu. Kickboxerka, boxerka a v poslední době i ultimátní zápasnice, toť vše v sobě skrývá tato vzrůstem malá žena, která má ale jiné přednosti než je výška.
Přestože se zde tváří při pozorování svých svěřenkyň tváří přísně, málokdy ji uvidíte takto zamračenou. Právě kvůli své neustálé dobré náladě a pozitivnímu myšlení je mezi boxerkami tak oblíbená. Ty ji neřeknou jinak než "Evíku" či "Evičko".
Foto: Aktuálně.cz
Antonín Vavrda Antonín Vavrda, ČBA
6. 12. 2012 7:00
Podívejte se na galerii českých amatérských boxerek, které se od 7. do 9. prosince zúčastní Mezinárodního českého mistrovství v Rakovníku.
 

Právě se děje

před 41 minutami

Při útoku afghánské armády na úkryt Tálibánu zemřelo 35 civilistů, hlásí úřady

Nejméně 35 civilistů zahynulo a 13 dalších utrpělo zranění v noci na pondělí při útoku afghánských vládních sil na úkryt povstalců z řad Tálibánu v provincii Hílmand na jihu země. Podle agentury Reuters to uvedli dva zástupci místních úřadů. Informace o operaci se nicméně rozcházejí. Americká armáda, která afghánské vládní síly podporuje, sdělila, že zabito bylo 22 bojovníků Tálibánu, o civilních obětech nehovoří.

Zdroj: ČTK
Další zprávy