FOTO Krása i tvrdost. České boxerky mají vše

Lucie Sedláčková, osmnáctiletá česká boxerka.
26 závodnic ve všech devíti váhových kategoriích. Letošní domácí šampionát boxerů amatérů bude nejnabitější v historii. A platí to nejen o mužském pavouku, ale především o tom ženském. Ještě nikdy v historii nebyly obsazené všechny váhy mezi ženami, až letos. My vám nyní v naší galerii představíme polovinu boxerek, které se šampionátu zúčastní, na úvodním snímku zleva osmnáctiletá Lucie Sedláčková, vpravo o dva roky mladší Fabiana Bytyqi, uprostřed pak reprezentační trenérka Eva Líšková.
Ta také naší galerii otevírá. Zaslouženě. Na faktu, že se v Rakovníku od pátku 7. do neděle 9. prosince představí 26 boxerek, má nemalou zásluhu.
Dvaatřicetiletá plzeňská bojovnice je již nyní de facto legendou českého ringu. Kickboxerka, boxerka a v poslední době i ultimátní zápasnice, toť vše v sobě skrývá tato vzrůstem malá žena, která má ale jiné přednosti než je výška.
Přestože se zde tváří při pozorování svých svěřenkyň tváří přísně, málokdy ji uvidíte takto zamračenou. Právě kvůli své neustálé dobré náladě a pozitivnímu myšlení je mezi boxerkami tak oblíbená. Ty ji neřeknou jinak než "Evíku" či "Evičko".
Foto: Aktuálně.cz
Antonín Vavrda Antonín Vavrda, ČBA
6. 12. 2012 7:00
Podívejte se na galerii českých amatérských boxerek, které se od 7. do 9. prosince zúčastní Mezinárodního českého mistrovství v Rakovníku.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy