FOTO Kličko? Nikoliv, pro Němce je zápas roku jinde

Robert Stieglitz během otevřeného tréninku v obchodním centru v Magdeburgu.
U našich západních sousedů dlouho očekávané završení boxerské trilogie je zde. V sobotu v noci si to v Magdeburské GETEC Aréně rozdají hvězdy SES Boxing a Sauerland Event – Robert Stieglitz (vlevo) a Arthur Abraham (vpravo). Ve hře bude mnohé...
V první řadě titul mistra světa super střední váhy a vstupenka k dalším lukrativním duelům s hvězdami této nabité divize. Dále o vyřešení sporu o tom, kdo je lepší, zatím je totiž zápasová bilance 1:1. Oba bojují též o post německé boxerské jedničky. Aktuálně jde navíc o střet dvou nejsilnějších boxerských formací u našich západních sousedů.
A v neposlední řadě? O obrovské peníze. SES Boxing totiž konečně využilo v posledních dvou letech nebývale rychle rostoucí síly na boxerském poli také finančně a Sauerland zdeptalo při aukci na souboj. Jindy za šetřivost kritizovaný Ulf Steinforth vytáhl na stůl šek na 3,1 milionů dolarů. Jeho protějšek na poloviční částku.
„Je tu další šílená aukční částka. Gratulujeme a zároveň děkujeme,“ napsal v říjnu loňského roku na twitteru promotér Kalle Sauerland. On a jeho stáj totiž podruhé dostala „naloženo“. Právě tato formace a také K2 Promotions byly mezi poraženými při souboji o zápas Vladimira Kličkoa  s. Alexanderem Povětkinem.
Foto: Peter Gercke/SES Boxing
Antonín Vavrda Peter Gercke/SES Boxing, Antonín Vavrda
1. 3. 2014 6:00
Přečtěte si povídaní a prohlédněte galerii k zápasu Roberta Stieglitze s Arthurem Abrahamem.

Přečtěte si povídaní a prohlédněte galerii k zápasu Roberta Stieglitze s Arthure Abrahamem, ve kterém si to němečtí boxeři rozdají o víc než jen titul mistra světa v super střední váze organizace WBO.

 

Právě se děje

Další zprávy