FOTO Kličko končí! Železná pěst chce úřadovat jako prezident

Vitalij Kličko v profesionální kariéře zbil 45 soupeřů. Pouze čtyři mu vydrželi vzdorovat všechna vypsaná kola!
V profesionálním ringu v těžké váze nastává střídání stráží. Alespoň tak to sám nazval Vitalij Kličko. "Čest jména Kličko bude nyní na bedrech mého mladšího bratra Vladimira," nechal se pro domácí televize slyšet dvaačtyřicetiletý Ukrajinec přezdívaný pro svůj drtivý úder a vysokoškolské vzdělání "Dr. Ocelová pěst".
Důvod je nasnadě - Kličko má v předčasných prezidentských volbách vypsaných na Ukrajině na konec května velkou šanci nahradit sesazeného exprezidenta Viktora Janukovyče (vpravo). "Do sportu se již nevrátím, ačkoliv v mém srdci vždy byl, je a bude. V poslední době nemám možnost moc trénovat, nemělo by smysl pokračovat. Pokud už příležitost je, jsem v posilovně v sedm ráno a o deváté již v kanceláři," dal na konec své sportovní kariéry Vitalij Kličko definitivní razítko.
Pojďme si nyní projít kariéru slavného Ukrajince, který se narodil do rodiny vysokého vojenského důstojníka sovětského letectva Vladimira Klička Radionoviče 19. července 1971 v Kazachstánu, většinu dětství se svým o necelých pět let mladším bratrem Vladimirem ale strávil právě v tomto kyjevském paneláku. Rodina Kličků ale hodně kočovala, není tajemstvím, že žila i nedaleko Černobylu nebo v Česku - v Mimoni u Prahy.
Vitalij Kličko se dostal k boxu až k pozdějším věku, dlouho se totiž věnoval kickboxu, kde se stal vicemistrem i mistrem světa ISKA. Amatérskou kickboxerskou kariéru zakončil fantastickou bilancí 195 výher a 15 porážek. Dle dostupných informací ani v této části kariéry nepoznal porážku před limitem. V amatérském boxerském ringu se stal vicemistrem světa, armádním šampionem a jeho bilance 34-1, když padl s rodinným přízrakem jménem Alexej Lezin. S ním měl bilanci 1-1, jeho bratr Vladimir pak 1-2.
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
26. 3. 2014 13:00
Podívejte se na průřezovou galerii kariéry Vitalije Klička, který na konci minulého týdne oficiálně ukončil svoji sportovní kariéru.

Podívejte se na průřezovou galerii kariéry Vitalije Klička, který na konci minulého týdne oficiálně ukončil svoji sportovní kariéru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy