FOTO Kličko končí! Železná pěst chce úřadovat jako prezident

Vitalij Kličko v profesionální kariéře zbil 45 soupeřů. Pouze čtyři mu vydrželi vzdorovat všechna vypsaná kola!
V profesionálním ringu v těžké váze nastává střídání stráží. Alespoň tak to sám nazval Vitalij Kličko. "Čest jména Kličko bude nyní na bedrech mého mladšího bratra Vladimira," nechal se pro domácí televize slyšet dvaačtyřicetiletý Ukrajinec přezdívaný pro svůj drtivý úder a vysokoškolské vzdělání "Dr. Ocelová pěst".
Důvod je nasnadě - Kličko má v předčasných prezidentských volbách vypsaných na Ukrajině na konec května velkou šanci nahradit sesazeného exprezidenta Viktora Janukovyče (vpravo). "Do sportu se již nevrátím, ačkoliv v mém srdci vždy byl, je a bude. V poslední době nemám možnost moc trénovat, nemělo by smysl pokračovat. Pokud už příležitost je, jsem v posilovně v sedm ráno a o deváté již v kanceláři," dal na konec své sportovní kariéry Vitalij Kličko definitivní razítko.
Pojďme si nyní projít kariéru slavného Ukrajince, který se narodil do rodiny vysokého vojenského důstojníka sovětského letectva Vladimira Klička Radionoviče 19. července 1971 v Kazachstánu, většinu dětství se svým o necelých pět let mladším bratrem Vladimirem ale strávil právě v tomto kyjevském paneláku. Rodina Kličků ale hodně kočovala, není tajemstvím, že žila i nedaleko Černobylu nebo v Česku - v Mimoni u Prahy.
Vitalij Kličko se dostal k boxu až k pozdějším věku, dlouho se totiž věnoval kickboxu, kde se stal vicemistrem i mistrem světa ISKA. Amatérskou kickboxerskou kariéru zakončil fantastickou bilancí 195 výher a 15 porážek. Dle dostupných informací ani v této části kariéry nepoznal porážku před limitem. V amatérském boxerském ringu se stal vicemistrem světa, armádním šampionem a jeho bilance 34-1, když padl s rodinným přízrakem jménem Alexej Lezin. S ním měl bilanci 1-1, jeho bratr Vladimir pak 1-2.
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
26. 3. 2014 13:00
Podívejte se na průřezovou galerii kariéry Vitalije Klička, který na konci minulého týdne oficiálně ukončil svoji sportovní kariéru.

Podívejte se na průřezovou galerii kariéry Vitalije Klička, který na konci minulého týdne oficiálně ukončil svoji sportovní kariéru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Rusko poskytne Bělorusku rakety Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice

Rusko poskytne Bělorusku raketové systémy Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice. Na schůzce s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem to v sobotu v Petrohradě řekl prezident Vladimir Putin. Rusko tento systém před lety vyvinulo jako odpověď na budování amerického protiraketového štítu.

"V nadcházejících měsících předáme Bělorusku taktické raketové systémy Iskander-M," řekl Putin podle ruské televize na začátku setkání s Lukašenkem.

Iskander-M je mobilní raketový systém krátkého doletu s dosahem až 500 kilometrů. Naváděné střely mohou nést konvenční i jaderné hlavice.

Bělorusko je v současné době patrně nejbližší spojenec Ruské federace, která je od konce února v ozbrojeném konfliktu s Ukrajinou.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rozhovor Erdogana se švédskou premiérkou ohledně NATO pokrok nepřinesl

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu v návaznosti na telefonát se švédskou premiérkou Magdalenou Anderssonovou řekl, že v souvislosti se snahou Švédska vstoupit do NATO nenastal žádný pokrok. Informovala o tom agentura AFP. Více než měsíc poté, co Švédsko společně s Finskem požádaly o přijetí do aliance, a těsně před jejím summitem, tak jednání patrně zůstávají zablokovaná.

"Švédsko musí přijmout opatření týkající se tak důležitých otázek, jako je boj proti terorismu," uvedl turecký prezident. Erdogan podle AFP volá po konkrétních krocích, které reagují na požadavky Turecka.

Ankara svůj odpor vůči zahájení přijímacího procesu se dvěma skandinávskými zeměmi zdůvodňuje jejich údajnou podporou kurdských ozbrojenců, které turecká vláda označuje za teroristy. Kromě toho kritizuje, že Finsko a Švédsko omezují prodej zbraní do Turecka. Dosavadní odpovědi obou zemí na námitky Turecka minulý týden Ankara označila za "hodně vzdálené" od jejích představ.

Zástupci všech tří zemí o věci znovu jednali v pondělí v centrále NATO v Bruselu. Tématu se bude věnovat i summit Severoatlantické aliance v Madridu, který začíná v úterý. Hlavním motivem vrcholné schůzky budou nejspíše důsledky ruského útoku na Ukrajinu, který byl mimo jiné impulsem pro snahy Švédska a Finska vstoupit do NATO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z věznice Valdice na Jičínsku se v sobotu ráno pokusil uprchnout vězeň

Z věznice Valdice na Jičínsku se pokusil uprchnout vězeň. Než ho vězeňská služba dopadla, podařilo se mu překonat oplocení a ohradní zeď. Oznámila to mluvčí valdické věznice Eva Francová. Informaci s odkazem na TV Jičín přinesl server iDNES.cz. Věznice ve Valdicích patří k nejtěžším českým káznicím. Podle Francové si v ní aktuálně odpykává trest zhruba 1030 vězňů, z toho 18 doživotí.

"Příslušníci věznice okamžitě zareagovali. Vězeň na útěku byl zpacifikován a útěk nedokonal. Příslušníci vězeňské služby použili služební zbraň, nikdo nebyl zraněn. Informace k vězněné osobě podávat nemohu. Je to čerstvá věc, uskutečňuje se vyšetřování. Musí se prošetřit, jakým způsobem k tomu mohlo dojít a podobně," řekla Francová.

Informaci TV Jičín, že mělo jít o třiatřicetiletého muže, který si odpykává trest za vraždu, odmítla komentovat. Podle ní jde ve valdické věznici o ojedinělý případ. "V minulosti nějaké pokusy (o útěk) byly, ale letos a myslím si, že ani loni žádný pokus nebyl," řekla Francová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy