FOTO Stavebnice? Takhle se připravuje kanál pro Rio

Podívejte se, jak na pražském ČVUT pracují na modelu, podle kterého by se měl stavět kanál pro vodní slalom na olympijských hrách v Riu v roce 2016.
Na pražském Českém vysokém učení technickém vznikl model, podle kterého by se měl stavět kanál pro vodní slalom na olympijských hrách v Riu v roce 2016.
Projekt britské firmy Cundall, která nakreslila i kanál pro olympijské hry v Londýně, postavili studenti pod vedením bývalého deblkanoisty Jaroslava Pollerta mladšího...
... v měřítku 1:13 a do plně funkčního koryta instalovali překážky, jež zanesli do dokumentace.
Účelem výzkumu bylo právě zanesení překážek tak, aby se voda chovala co nejlépe
Foto: CPA Eduard Erben
Sport Eduard Erben, Sport
26. 6. 2014 20:55
Podívejte se, jak na ČVUT pracují na modelu, podle kterého by se měl stavět kanál pro vodní slalom na LOH v Riu v roce 2016.

Vše o olympiádě v Rio de Janeiru 2016 čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Evropská komise žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií

Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva. Směrnice má podle unijní exekutivy mimo jiné zlepšit ochranu dětských diváků, podpořit kulturní rozmanitost obsahu televizního vysílání či rozšířit definici nezákonného a škodlivého obsahu na internetové videokanály. Žaloby se týkají také Slovenska, Irska, Rumunska a Španělska.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Izraelská vojenská policie nezahájí vyšetřování smrti zastřelené reportérky Al-Džazíry

Izraelská vojenská policie nebude vyšetřovat smrt reportérky stanice Al-Džazíra, která přišla o život minulý týden při izraelské razii na palestinském Západním břehu Jordánu. Stříleli při ní Izraeli i Palestinci, ale není jasné, čí střela Šírín abú Aklahovou zasáhla. Podle nové zprávy deníku Haarec vojenská prokurátorka dospěla k závěru, že v případu není podezření na spáchání trestného činu.

Armáda podle izraelských médií incident stále vyšetřuje, ale nikoli právními kanály. Z předběžného vyšetřování vyplývá, že ženu mohla 11. května zasáhnout náhodná palestinská palba i izraelský voják.

Podle Haarecu palestinská samospráva, která armádu obvinila z vraždy abú Aklahové, odmítla nechat provést pitvu a předat náboj vyjmutý z novinářčina těla k balistické zkoušce. Konečné rozhodnutí o viníkovi proto nelze učinit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy