FOTO Jak to dělají? Olympijská kouzla pod drobnohledem

Podívejte se na fotografickou lahůdku olympiády v Soči, rozfázované fotografie závodníků, které prozradí tajemství jejich stylu či závodní stopy.
Zkušeného Devona Kershawa zachytil fotogram Reuters přesně v opačné fázi jízdy soupaž. Takže zatímco Bauer vypadá, jakoby klesal, Kanaďan pro změnu opticky stoupá.
Rozfázovaná jízda Ondřeje Banka v jeho životním super-G sice vypadá jako výtvor šíleného malíře, ale v cíli znamenala nejlepší výsledek českého závodníka v této disciplíně na nejvyšší světové scéně.
Zdání klame. Na první pohled hladký průjezd zatáčkou v podání Jurije Daniločkina z Běloruska byl výrazně pomalejší než jízda českého závodníka.
Zajímalo vás někdy, jak dělají krasobruslařky holubičku? Jelizaveta Ukolová toto tajemství právě prozradila.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
23. 2. 2014 9:00
Podívejte se na fotografickou lahůdku olympiády v Soči, rozfázované fotografie závodníků, které prozradí tajemství jejich stylu či závodní stopy.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy