Vpředu byznys, vzadu diskotéka. Bizarními účesy prosluli i Jágr nebo Fibingerová

Helena Fibingerová
Jaromír Jágr před třemi lety vzbudil poprask prohlášením v rozhovoru pro Miami Herald, že by se rád vrátil ke svému kdysi tak oblíbenému účesu, jemuž Američané říkají mullet (a Češi "deka").
"Musíme nosit helmy, takže to je ten důvod, proč si nechám narůst vlasy tam vzadu," řekl Jágr v rozhovoru pro Miami Herald. "Nechám si ten účes znovu narůst. Prostě musím," dodal český veterán, který tak možná bude vypadat podobně jako v roce 1990, na začátku své hvězdné kariéry.
A slavná osmašedesátka nyní. Vlasy už jsou lehce prošedivělé, ale pořád dlouhé.
Podívejme se do historie. Americký tenista Andre Agassi byl jedním z prvních nositelů slavného účesu zvaného mullet.
Foto: ČTK
Sport Sport
Aktualizováno 27. 11. 2018 12:05
Belgický záložník Marouane Fellaini nedávno šokoval fotbalový svět, když shodil svou pověstnou hřívu. Podívejte se, kdo všechno se proslavil podivuhodnou úpravou vlasů.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

Další zprávy