FOTO Ženská válka v ringu. Líšková má titul mistryně světa

Eva Líšková si to o tento pás WKF v thajském boxu rozdala s Ukrajinkou Lenou Ovčinnikovou.
...Další ceny jsou již také na místě...
...Stejně jako obě bojovnice - šestadvacetiletá ukrajinská kráska Lena Ovčinniková.
I její o sedm let starší česká soupeřka Eva Líšková, kterou do ringu doprovodilo osm jejích "Opiček" alias amatérských boxerek, které coby reprezentační trenérka vede.
Nic tedy nebrání tomu, abychom začali naší prohlídku galavečerem Heroes Gate, který v pátek oslavil již své desáté pokračování!
Foto: Filip Škeřík, www.extraround.cz
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
21. 5. 2013 8:00
Podívejte se na exkluzivní galerii z galavečera bojových sportů Heroes Gate 10.

Praha - V pátek večer zažili fanoušci bojových sportů v české metropoli již desáté pokračování oblíbené série galavečerů Heroes Gate, která tentokrát slavila jubilejní desátý díl.

A jelikož každé jubileum si zaslouží něco speciálního, připravili si promotéři večera Ladislav Kutil a Pavel Touš coby hlavní bod lákavého menu o devíti chodech souboj dle pravidel thajského boxu o titul mistryně světa WKF mezi Českou Evou Líškovou a Ukrajinkou Lenou Ovčinnikovou.

Do jednoho souboje tak vměstnali tři novinky - poprvé na Heroes Gate zápasily ženy, hned se jednalo o hlavní, tedy poslední duel večera, a poprvé se zde zápasilo dle pravidel muay thai (česky thajského boxu).

Aktuálně.cz vám nyní nabízí speciální fotogalerii z celého galavečera objektivy fotografů Filipa Škeříka z www.extraround.cz a Radka Cihly, kterou jsme zaměřily především na ženy v něm (a nejen fighterky)...

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy