Froome, Sagan a ti druzí. Tohle jsou největší favorité Tour

Já jsem král. Zatím jen sprinterů. Ambice Petera Sagana ale dle mnohých sahají ještě mnohem dále.
MAILLOT JAUNE: Představení favoritů začneme pochopitelně kandidáty na dres nejcennější - tedy žlutý pro celkového vítěze Tour de France". Ten na sebe poprvé vítěz Tour de France, respektive lídr závodu oblékl v roce 1919 a od té doby již nebyla tato tradice porušena.
CHRISTOPHE FROOME (29 let, Velká Británie, stáj Sky, obhájce titulu): O ambicích loňského šampiona nemůže být pochyb. V letošní sezoně však Frooma trápily zdravotní problémy, nepodařilo se mu ani jednou porazit Contadora a bude pod obrovským tlakem. Uvidíme, zda se s tím dokáže vypořádat.
ALBERTO CONTADOR (31, Španělsko, Tinkoff-Saxo, vítěz z let 2007 a 2009): Španělský vyzyvatel a dvojnásobný šampion Tour (třetí triumf mu byl pro doping odebrán) se v roce 2014 nachází v naprosto rozdílném rozpoložení než jeho britský rival. Jeho pověstný tanec v pedálech opět nalezl svou dřívější lehkost, sílu a výbušnost a „El Pistolero“ vládl jarním etapovým závodům. Navíc se zdálo, že bude disponovat i o něco silnější týmovou podporou než jeho hlavní soupeř. Uvidíme, kolik paseky nadělá absence Romana Kreuzigera.
RUI ALBERTO FARIA DA COSTA (27, Portugalsko, Lampre-Merida): Portugalský úřadující světový šampion letos přestoupil do italského týmu Lampre, kde se stal hlavní postavou týmu, a důvěru zatím splácí vrchovatě. Na své první vítězství v novém působišti sice čekal až do poslední etapy nedávného Okolo Švýcarska (které ovládl potřetí v řadě i celkově), připsal si ale také již několik pódiových umístění na prestižních závodech (Okolo Romandie, Paříž-Nice).
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Ondřej Kurečka, Antonín Vavrda
4. 7. 2014 10:26
Představení největších favoritů letošní Tour de France.

Praha - Letošní Tour de France už doslova klepe na dveře, všechny týmy jsou již na místě startu - tedy v Anglii -, proto je nejvyšší čas si představit favority na všechny čtyři nejvýznamnější trikoty:

Žlutý pro vládce celé "Staré dámy", zelený pro nejlepšího sprintera, bílý, který patří nejlepšímu mladému jezdci do 25 let, a puntíkatý, do kterého se oblékne "Král hor".

 

Právě se děje

Další zprávy