Froome, Sagan a ti druzí. Tohle jsou největší favorité Tour

Já jsem král. Zatím jen sprinterů. Ambice Petera Sagana ale dle mnohých sahají ještě mnohem dále.
MAILLOT JAUNE: Představení favoritů začneme pochopitelně kandidáty na dres nejcennější - tedy žlutý pro celkového vítěze Tour de France". Ten na sebe poprvé vítěz Tour de France, respektive lídr závodu oblékl v roce 1919 a od té doby již nebyla tato tradice porušena.
CHRISTOPHE FROOME (29 let, Velká Británie, stáj Sky, obhájce titulu): O ambicích loňského šampiona nemůže být pochyb. V letošní sezoně však Frooma trápily zdravotní problémy, nepodařilo se mu ani jednou porazit Contadora a bude pod obrovským tlakem. Uvidíme, zda se s tím dokáže vypořádat.
ALBERTO CONTADOR (31, Španělsko, Tinkoff-Saxo, vítěz z let 2007 a 2009): Španělský vyzyvatel a dvojnásobný šampion Tour (třetí triumf mu byl pro doping odebrán) se v roce 2014 nachází v naprosto rozdílném rozpoložení než jeho britský rival. Jeho pověstný tanec v pedálech opět nalezl svou dřívější lehkost, sílu a výbušnost a „El Pistolero“ vládl jarním etapovým závodům. Navíc se zdálo, že bude disponovat i o něco silnější týmovou podporou než jeho hlavní soupeř. Uvidíme, kolik paseky nadělá absence Romana Kreuzigera.
RUI ALBERTO FARIA DA COSTA (27, Portugalsko, Lampre-Merida): Portugalský úřadující světový šampion letos přestoupil do italského týmu Lampre, kde se stal hlavní postavou týmu, a důvěru zatím splácí vrchovatě. Na své první vítězství v novém působišti sice čekal až do poslední etapy nedávného Okolo Švýcarska (které ovládl potřetí v řadě i celkově), připsal si ale také již několik pódiových umístění na prestižních závodech (Okolo Romandie, Paříž-Nice).
Foto: Reuters
Představení největších favoritů letošní Tour de France.

Praha - Letošní Tour de France už doslova klepe na dveře, všechny týmy jsou již na místě startu - tedy v Anglii -, proto je nejvyšší čas si představit favority na všechny čtyři nejvýznamnější trikoty:

Žlutý pro vládce celé "Staré dámy", zelený pro nejlepšího sprintera, bílý, který patří nejlepšímu mladému jezdci do 25 let, a puntíkatý, do kterého se oblékne "Král hor".

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy