Tour etapu po etapě. 10. oddělí zrno od plev, tvrdí Tesař

Podívejte se na přehled všech jednadvaceti etap letošní Tour de France, které pro vás opět okomentoval expert Aktuálně.cz Lubor Tesař.
PRVNÍ ETAPA TOUR DE FRANCE 2014 (všechny etapy očima Lubora Tesaře, experta Aktuálně.cz): "Tohle bude pro spurtéry - Cavendishe, Greipela a Kittela. Sice je to trochu zvlněná etapa, ale závěr je čistá placka. Bude záležet na momentální pohodě a formě všech tří. Loni byl Cavendish horší, než Kittel, než že by to bylo naopak. Stále si myslím, že Cavendish je z těch všech sprinterů nejrychlejší a navíc bude doma! Každopádně to bude nervózní, jako vždycky, jen doufejme, že bez autobusu v cíli."
DRUHÁ ETAPA TOUR DE FRANCE 2014: "Zvlněná etapa, včetně závěru, takže bych to viděl spíše na Degenkolba se Saganem. Shimano to má v tomto ohledu dobře rozdělené - Degenkolb pro tyto dojezdy, Kittel pro ty čisté roviny. Myslím si ale, že toto rozložení sil nebude dlouho prvně jmenovanému vyhovovat, i on je totiž hodně rychlý. Bude chtít podle mne brzo odejít do jiného týmu."
TŘETÍ ETAPA TOUR DE FRANCE 2014: "Tohle bude etapa pro Cavendishe, povede to Londýnem, bude chtít vyhrát a bude chtít přijet na kontinent ve žlutém dresu. Tohle je pro něj obrovská motivace, opanovat britskou část Tour de France."
ČTVRTÁ ETAPA TOUR DE FRANCE 2014: "Opět vyloženě sprinterský konec. Přál bych to Saganovi, ale on jak je univerzální, tak maličko v té absolutní rychlosti ztrácí."
Foto: www.letour.com
Antonín Vavrda Antonín Vavrda, Lubor Tesař
2. 7. 2014 14:00
Podívejte se na přehled všech jednadvaceti etap letošní Tour de France, které pro vás opět okomentoval expert Aktuálně.cz Lubor Tesař.

Podívejte se na přehled všech jednadvaceti etap letošní Tour de France, které pro vás už tradičně okomentoval expert Aktuálně.cz Lubor Tesař.

Letošní "Stará dáma" je o více jak 250 kilometrů delší než loňská (také kvůli počtu jedné časovky proti třem loni) a má "jen" šest etap hodnocených coby horských - loni jich bylo osm - je dle expertů považována za těžší, než Tour de France 2013.

Proč? O tom více následující galerka mapující etapy Tour de France 2014, která odstartuje v sobotu na britských ostrovech.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy