Tour etapu po etapě. 10. oddělí zrno od plev, tvrdí Tesař

Podívejte se na přehled všech jednadvaceti etap letošní Tour de France, které pro vás opět okomentoval expert Aktuálně.cz Lubor Tesař.
PRVNÍ ETAPA TOUR DE FRANCE 2014 (všechny etapy očima Lubora Tesaře, experta Aktuálně.cz): "Tohle bude pro spurtéry - Cavendishe, Greipela a Kittela. Sice je to trochu zvlněná etapa, ale závěr je čistá placka. Bude záležet na momentální pohodě a formě všech tří. Loni byl Cavendish horší, než Kittel, než že by to bylo naopak. Stále si myslím, že Cavendish je z těch všech sprinterů nejrychlejší a navíc bude doma! Každopádně to bude nervózní, jako vždycky, jen doufejme, že bez autobusu v cíli."
DRUHÁ ETAPA TOUR DE FRANCE 2014: "Zvlněná etapa, včetně závěru, takže bych to viděl spíše na Degenkolba se Saganem. Shimano to má v tomto ohledu dobře rozdělené - Degenkolb pro tyto dojezdy, Kittel pro ty čisté roviny. Myslím si ale, že toto rozložení sil nebude dlouho prvně jmenovanému vyhovovat, i on je totiž hodně rychlý. Bude chtít podle mne brzo odejít do jiného týmu."
TŘETÍ ETAPA TOUR DE FRANCE 2014: "Tohle bude etapa pro Cavendishe, povede to Londýnem, bude chtít vyhrát a bude chtít přijet na kontinent ve žlutém dresu. Tohle je pro něj obrovská motivace, opanovat britskou část Tour de France."
ČTVRTÁ ETAPA TOUR DE FRANCE 2014: "Opět vyloženě sprinterský konec. Přál bych to Saganovi, ale on jak je univerzální, tak maličko v té absolutní rychlosti ztrácí."
Foto: www.letour.com
Antonín Vavrda Antonín Vavrda, Lubor Tesař
2. 7. 2014 14:00
Podívejte se na přehled všech jednadvaceti etap letošní Tour de France, které pro vás opět okomentoval expert Aktuálně.cz Lubor Tesař.

Podívejte se na přehled všech jednadvaceti etap letošní Tour de France, které pro vás už tradičně okomentoval expert Aktuálně.cz Lubor Tesař.

Letošní "Stará dáma" je o více jak 250 kilometrů delší než loňská (také kvůli počtu jedné časovky proti třem loni) a má "jen" šest etap hodnocených coby horských - loni jich bylo osm - je dle expertů považována za těžší, než Tour de France 2013.

Proč? O tom více následující galerka mapující etapy Tour de France 2014, která odstartuje v sobotu na britských ostrovech.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy