FOTO Nejdražší box v historii? Ve vzduchu jsou miliardy!

Možná vůbec nejdražší boxerský duel historie se chystá tento víkend v Las Vegas, kde se v neděli utkají Floyd Mayweather jr. (na snímku) a Saul "Canelo" Alvarez. Podívejte se v této fotogalerii na nejdražší dosavadní duely historie rohovnictví
Floyd Mayweather junior, toho času nejbohatší boxer světa a jeden z nejbohatších sportovců světa, za poslední tři roky a tři zápas vydělal přes 120 milionů dolarů (2,4 miliardy korun). Ač to při této částce zní bizarně, na jeho posledním souboji s Robertem Guerrerem televizní společnost Showtime tratila dle odhadů 10 milionů dolarů (cca 200 milionů korun)...
I to je dle všeho jedním z hlavních důvodů, proč přistoupil na zápas s nažhaveným mladíkem Saulem Alvarezem, podle odborníků největším talentem poslední dekády. "Trafika na prachy" prostě chce celého světu dokázat, že peníze stále dokáže vydělávat ve velkém. A věří tomu i Showtime, která mu garantuje za tento duel rekordní výdělek 42 milionů dolarů (840 milionů korun). Vyplatí se jí tentokrát Mayweather? Dosáhne prodej televizních práv očekávaných čísel nad hranici 100 milionů a stane se zápas Mayweather-Alvarez jedním z nejdražších (nebo vůbec nejdražší) v historii boxu?
1. FLOYD MAYWEATHER - OSCAR DE LA HOYA, výdělek 140 milionů dolarů (2,8 miliardy korun): Minimálně do soboty jasně nejdražší boxerský zápas všech dob. Jenže který jiný duel by také tuto příčku měl opanovat než ten mezi mexickým "Zlatým chlapcem" a bijcem s příznačnou přezdívkou "Money"? Tenhle duel z roku 2007, který vyhrál těsně 2:1 na body Mayweather, si zakoupilo 2,5 milionů předplatitelů!
2. EVANDER HOLYFIELD - MIKE TYSON II., výdělek 112 milionů dolarů (2,24 miliardy korun): Dlouho vládce žebříčku, na odvetu dvou nesmiřitelných soků těžké váhy byl v roce 1997 zvědav celý svět. Zápas si zakoupilo za 50 dolarů na 2 miliony diváků, další zisky plynuly ze vstupného. Oba boxeři dostali 30 (Tyson) a 35 milionů (Holyfield) dolarů, promotér Don King na zápase vydělal neuvěřitelných 53 milionů dolarů. A to přesto, že zápas se skončil skandálně, když ve 3. kole ukousl Tyson soupeři kus ušního boltce.
Foto: facebook Showtime Boxing
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
13. 9. 2013 9:56
Podívejte se na galerii složenou z nejdražších boxerských zápasů historie.

Praha - V noci na neděli zažije box dlouho očekávanou show. V MGM Grand v Las Vegas si to o prestiž, slávu i stovky milionů dolarů rozdají v hlavním taháku večera dva neporažení bijci - Floyd Mayweather jr. a Saul "Canelo" Alvarez.

Jejich duel o dva tituly mistra světa v lehké střední váze (boxuje se ovšem v meziváze do 68,9 kg) budí od té chvíle, co se obě strany domluvily, obří pozornost. Dle mnohých může jít o nejdražší zápas historie.

K tomu by došlo, pokud by se prodalo více jak 2 milionů PPV (placený televizní přenos) v ceně 65 dolarů (za klasický formát) a 75 dolarů (za HD kvalitu). K již vybraným 20 milionů dolarů by totiž přibylo dalších zhruba 130, což by znamenalo výslednou vydělanou sumu přes 150 milionů dolarů (3 miliardy korun).

Zda se to podaří, to se dozvíme až za pár dní, či spíše týdnů, co se ale ví už nyní je žebříček dosud nejdražších boxerských večerů historie. Pečlivě se usaďte, protože z těch čísel se může slabším povahám zamotat hlava...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Metro na části linky B nejezdí, pod soupravu spadl člověk

Provoz linky B pražského metra mezi stanicemi Českomoravská a Černý Most ve čtvrtek dopoledne zastavil pád člověka pod soupravu ve stanici Vysočanská. Muž na místě zemřel, s největší pravděpodobností se jednalo o sebevraždu, řekla mluvčí policie Martina Špryslová. Dopravní podnik v místě výluky prodloužil trasy některých tramvají i autobusů.

"Ve stanici metra Vysočanská došlo ke srážce osoby se soupravou metra. Bohužel jsme už nedokázali pomoci, člověk zemřel. V místě je provoz metra přerušen," informovali na Twitteru záchranáři. Na místě jsou i hasiči.

před 55 minutami

Za prvních sedm měsíců roku se v Česku nejvíce elektřiny vyrobilo z hnědého uhlí

Za prvních sedm měsíců letošního roku se nejvíce elektřiny vyrobilo v České republice z hnědého uhlí. Připadá na něj 38,4 procenta vyrobené elektřiny. Na druhém místě jsou jaderné elektrárny, které vyrobily 36,7 procenta elektřiny. Vyplývá to z informací interaktivního modulu Energostat oborového webu oEnergetice.cz.

Třetím největším producentem elektřiny v ČR byly v prvních sedmi měsících roku plynové zdroje, vyrobily 7,4 procenta elektrické energie. Solární elektrárny se na výrobě podílely z 3,7 procenta, biomasa 3,1 procenty a ostatní obnovitelné zdroje třemi procenty. Vodní elektrárny vyrobily 2,8 procenta elektřiny, ukazují data.

Statistika za leden až červenec letošního roku odráží situaci za celý loňský rok. V České republice se loni vyrobilo 84,9 terawatthodin (TWh) elektřiny, což je meziroční nárůst o 4,3 procenta. Největší podíl na výrobě mělo hnědé uhlí, z něhož se vyrobilo 31,4 TWh elektřiny. Na druhém místě jsou jaderné elektrárny, které vyrobily 30,7 TWh elektřiny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Celníci odhalili nelegální výrobce cigaret, daňové úniky přesáhly 170 milionů korun

Celníci během dvou rozsáhlých razií na několika místech republiky objevili tuny tabáku, miliony kusů cigaret či velmi výkonné linky na výrobu cigaret a dalších tabákových výrobků. Rozkryli daňové úniky za dohromady víc než 170 milionů korun, informovala dnes mluvčí celníků Martina Kaňková. Po první akci policisté obvinili 14 osob z krácení daní. Při druhé odkryli mezinárodní skupinu osob, která obchodovala s nelegálně vyráběnými cigaretami na území více států. Stíhají 12 podezřelých.

Při první akci s krycím názvem Kolosseum odhalili celníci daňový únik ve výši nejméně 130 milionů korun. Při prohlídkách našli na Olomoucku sklad a kompletní výrobní linku a technologii na výrobu cigaret, balicí linku na cigaretové krabičky, sušárnu na tabák a dieselagregát na výrobu elektrické energie.

Během druhé akce nazvané Capello celníci na Plzeňsku a v Praze zajistili více než šest milionů cigaret, dvě tuny tabáku, dvě tuny tabákového odpadu, komponenty k výrobě cigaret a výrobní linku na výrobu cigaret. Způsobenou škodu na spotřební dani vyčíslili v tomto případě na víc než 43 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy