FOTO Federera hlídá ochranka. Hrozili mu popravou

FOTO Federera hlídá ochranka. Hrozili mu popravou
Tou osobou je Roger Federer.
Švýcarskému tenistovi totiž před turnajem v Šanghaji někdo na čínském webu baidu.com hrozil smrtí. Pisatel pod přezdívkou "Blue Cat" přidal ke svému příspěvku i fotomontáž s Federerem, useknutou hlavou a pózujícím katem.
Tyto hrozby zmobilizovaly pořadatele tenisového Masters i bezpečnostní složky, a proto světovou jedničku nyní všude doprovází početná ochranka.
Federer prohlásil, že je samozřejmě znepokojen, nicméně strach prý nemá.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
10. 10. 2012 20:30
Rogeru Federerovi v Číně vyhrožovali, teď ho hlídá na turnaji v Šanghaji ochranka.

Rogeru Federerovi v Číně vyhrožovali, teď ho hlídá na turnaji v Šanghaji ochranka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Hlavním městem Indonésie bude nově Nusantara na Borneu

Indonéský parlament schválil zákon o přesunu hlavního města z přelidněné Jakarty na ostrov Borneo, informovala agentura Reuters s odvoláním na předsedkyni parlamentu Puan Maharaniovou. Již v pondělí vláda oznámila, že nová metropole ponese jméno Nusantara.

Schválený zákon o hlavním městě poskytuje právní rámec pro realizaci ambiciózního plánu přesunu hlavního města, který prezident Joko Widodo představil v roce 2019. Norma stanovuje, jak bude výstavba nové metropole financována a spravována.

V pondělí ministr pro místní rozvoj Suharso Monoarfa uvedl, že nové hlavní město se bude jmenovat Nusantara, což je ve staré javánštině označení pro indonéské souostroví.

Ostrov Borneo sdílí Indonésie s Malajsií a Brunejí. Budoucí indonéská metropole má vzniknout v džungli provincie Východní Kalimantan, přibližně na půli cesty mezi městy Balikpapan a Samarinda, uvedla agentura DPA.

V nejlidnatější muslimské zemi světa, která má přes 273 milionů obyvatel, se debaty o zbudování nové metropole vedly několik desetiletí. V Jakartě ležící na přelidněném ostrově Jáva v současnosti žije kolem deseti milionů obyvatel, její širší aglomerace jich má až 30 milionů. Město se potýká se špínou a smogem, ale také s častými zemětřeseními a ničivými záplavami. Trápí je rovněž stoupající hladina oceánů i špatná infrastruktura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy