FOTO Bláznivý Briggs si chce vyhádat duel s Kličkem

FOTO Bláznivý Briggs si chce vyhádat duel s Kličkem
Zatímco Vladimir Kličko a Alex Leapai klidně odpovídali na otázky novinářů, tiskovou konferenci narušil "nezvaný host" jménem Shannon Briggs. Ten se nedávno vrátil do profesionálního ringu po třech a půl letech od drtivé porážky s jiným Kličkem - Vitalijem. Promo pro svůj návrat si udělal narušením tréninku Vladimira v kempu na Floridě.
Důvod? Ukrajince štve, že o jeho zápasy není zájem za velkou louží, kde se nikdy výrazněji neprosadil, souboj s Leapaiem bude vysílat "jen" ESPN, a rodák z Brooklynu je skvělým artiklem pro to, aby mu případný duel s ním připravil půdu pod nohama pro vysněný šlágr s někým ze skutečně hvězdných Američanů v čele s Deontayem Wilderem, Bryantem Jenningsem či Chrisem Arreolou.
"Briggs ví, že velké peníze mu může vydělat jen souboj s Vladimirem. On si vždycky uměl udělat promo. Skvělé PR předvedl před soubojem s Vitalijem, ale nakonec skončil na týden v nemocnici," pronesl k výstupu amerického veterána ve čtvrtek sportovní ředitel K2 Promotions Thomas Löffler.
"Shannon vypadá ve skvělé formě. Ale zachoval se neuctivě k Alexi Leapaiovi i Vladimirovi, kterého vyrušil zrovna ve chvíli, kdy mluvil o své vlasti," pokáral Briggse naoko Löffler.
Foto: Reuters
Antonín Vavrda Antonín Vavrda
26. 4. 2014 6:00
Podívejte se na galerie z tiskovky a vážení k zápasu Vladimira Klička s Alexem Leapaiem, které narušil americký veterán Shannon Briggs.

Düsseldorf - Podívejte se na galerie z tiskové konference a vážení k boxerskému zápasu těžkých vah o tituly mistrů světa WBA, WBO a IBF Vladimira Klička s Alexem Leapaiem, které narušil americký veterán Shannon Briggs.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Šéf německého fotbalu Keller kvůli výrokům s nacistickým podtextem rezignoval

Prezident Německého fotbalového svazu (DFB) Fritz Keller dnes podle očekávání rezignoval na svou funkci. Čtyřiašedesátiletý funkcionář tak učinil kvůli skandálu, kdy svého viceprezidenta Rainera Kocha přirovnal v dubnu k nacistickému soudci Rolandu Freislerovi. Ten za vlády Adolfa Hitlera poslal mnoho odpůrců režimu na smrt. Koch a druhý místopředseda Peter Peters by měli vedení svazu dočasně převzít do příštího roku, než bude zvoleno nové vedení.

Keller vedl svaz jako 13. prezident a úřad zastával jen 598 dní. Jeho působení bylo od začátku poznamenáno pokračujícím bojem o moc v rozděleném vedení. Kvůli pozdějším výrokům na Kochovu adresu se pak i on sám ocitl pod palbou kritiky.

Z tohoto důvodu se stal též prvním prezidentem DFB, který stanul před disciplinární komisí své asociace. Její verdikt se očekává v dalších dnech. Vedle Kellera by měl svaz opustit i jeho rival a generální tajemník Friedrich Curtius, jemuž má být ukončena smlouva. Pokladník Stephan Osnabrügge chce zůstat ve funkci pouze do dalších voleb.

Německý fotbalový svaz je s více než 7 miliony registrovaných členů největší federací jednoho sportu na světě. Od aféry s přidělením mistrovství světa 2006 se DFB nachází v krizovém módu. Předchozí dva šéfové Wolfgang Niersbach a Reinhard Grindel museli svou pozici předčasně opustit a od Kellera se očekávalo, že situaci zklidní. Místo toho však před vypršením mandátu ve funkci skončil i on.

před 48 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy