FOTO All Blacks si zatančili haka a zase na hřišti kralovali

FOTO All Blacks si zatančili haka a zase na hřišti kralovali
Novozélandští ragbysté, známí pod přezdívkou "All Blacks", ovládli Inaugurační ragbyový šampionát, jenž pro ně vrcholil posledním kolem tohoto turnaje v argentinské La Platě.
Domácí Argentinu známou jako "Los Pumas" porazili 54:15 a překonali tak dosud největší vítězství z roku 1991, kdy porazili Argentinu na její půdě 36:6.
S trofejí pro vítěze pózoval i obránce Dan Carter, jenž byl jako skála a na vítězství měl velký podíl.
Novozélandký tým nedokázal porazit ani jeden z dalších tří účastníků.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
30. 9. 2012 12:30
Podívejte se obrazem na rozhodující utkání ragbyového šampionátu mezi novozélandskými "All Blacks" a Argentinou.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy