FOTO Tak Hejnová vlétla do MS. Sokyně vyřazení obrečela

Georganne Molineová už Zuzanu hejnovou neohrozí. A v rozbězích odpadaly i další favoritky, jak ukazuje i tato fotogalerie.
Začněme ale u Hejnové. Jednička letošních světových tabulek svůj rozběh s přehledem vyhrála, a mohla tak v klidu sledovat, jak se vede soupeřkám.
Kupodivu si už dnes mohla odškrtnout jednu velkou sokyni v boji o medaile. Američanka Georganne Molineová totiž v prvním rozběhu zakopla a ztrátu už nedohnala ...
..v cíli ji tak musela utěšovat také česká závodnice Denisa Rosolová (286). Ta naopak mohla kromě postupu slavit i vítěství ve svém rozběhu, ze kterého kvůli diskvalifikaci odpadla i další favoritka, Jamajčanka Katies Spencerová.
Nigerijská olympionička Muizat Ajoke Odumosuová do dění v Moskvě vůbec nezasáhla, ...
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
12. 8. 2013 13:47
Prohlédněte si galerii z rozběhů překážkářek na 400 m v rámci MS v Moskvě, z nichž postoupily obě české závodnice.

Moskva - Prohlédněte si galerii z rozběhů překážkářek na 400 m v rámci MS v Moskvě, z nichž do semifinále postoupily Zuzana Hejnová i Denisa Rosolová.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Kvůli závadě na troleji nevyjelo v Praze ráno několik vlaků

Železniční dopravu v hlavním městě a okolí dnes nad ránem komplikovala porucha troleje na pražském odstavném nádraží. Několik osobních vlaků muselo být odřeknutu v části nebo v celé trase, uvedla na Twitteru společnosti Ropid, která organizuje MHD v Praze a okolí.

Kvůli poruše trakčního vedení na odstavném nádraží musely České dráhy zrušit ranní osobní vlak z Prahy do Ústí nad Labem. Odřeknut musel být i jeden pár osobních vlaků mezi Nymburkem a Kolínem a spoj mezi Prahou-Uhříněvsí a Benešovem, vyplývá z údajů na webu drah

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy