FOTO 20 let českého aerobiku. Vzpomínáte na Olgu Šípkovou?

FOTO 20 let českého aerobiku. Vzpomínáte na Olgu Šípkovou?
Už tuto sobotu oslaví Český svaz aerobiku na slavnostním plese v Domě kultury Kladno 20 let od svého založení. Od té doby už Češi posbírali spoustu medailí a jiných úspěchů. Pojďme se podívat na průřez historií tohoto sportu.
Asi nejslavnější osobností aerobiku je Olga Šípková, která stála u začátků tohoto sportu v České republice.
Známá vám možná ale budou i jména jako David Huf, Vladimír Valouch, David Holzer či Jakub Strakoš.
Český svaz aerobiku založila v roce 1992 Jitka Polášková. V roce 2010 byl název svazu rozšířen na Český svaz aerobiku, fitness a tance (FISAF).
Foto: fisaf.cz/aerobic.cz
Sport Sport
8. 12. 2012 5:00
Český svaz aerobiku slaví 20 leté výročí. Podívejte se na historický průřez tohoto sportu. Najdete tu i legendární aerobičku Olgu Šípkovou.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Veletrh Svět knihy se bude konat až v září

Největší český knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha byl již podruhé odložen. Nejprve se měl místo tradičního květnového termínu konat v červnu, nyní jej pořadatelé chystají na 23. až 26. září. Odklad oznámili v pondělí odpoledne.

"Dospěli jsme k momentu, kdy bychom museli začít s intenzivní komunikací, prodejem vstupenek a dalšími nevratnými kroky. Zároveň neexistují ani orientační informace o tom, jakými pravidly bychom se měli v červnu při organizaci podobné akce řídit," vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer.

Zmiňuje také fakt, že zatímco v Česku se epidemická situace začíná zlepšovat, v okolních zemích je tomu naopak. "To nás do značné míry limituje při zvaní zahraničních hostů i vystavovatelů," doplňuje Auer. Zářijový termín by měl umožnit přivézt do Prahy zajímavé hosty. Čestným hostem letošního 26. ročníku má být Francie.

Další zprávy