FOTO 10 golfových nej roku: Smolař Woods, věrná Wozniacká

FOTO 10 golfových nej roku: Smolař Woods, věrná Wozniacká
Golfová sezona je na konci. Nejlepší světoví hráči se tento víkend odebrali na dovolenou a nabírají síly na první turnaje příštího roku, které jsou na programu už v lednu. Pojďme se ohlédout nad golfovými NEJ roku 2012.
Největší smolař: Tiger Woods. Měl být hlavním tahounem amerického rydercupového týmu, ale úplně vyhořel. Za celý víkend přidal na konto USA jen půl bod a musel se dívat, jak Evropa znovu zvedá pohár nad hlavu. V průběhu roku navíc spadl na místo světové trojky.
Nejlepší hráč: Rory McIlroy. Úplný protipól. V průběhu sezony kraloval žebříčku, přispěl k vítězství Evropy v Ryder Cupu a vítězně uzavřel celý rok, když vyhrál turnaj v Dubaji. Jasně ovládl i finanční žebříček, kde nastřádal téměř 10 milionů dolarů.
Nejšílenější fanoušci: Evropští fanoušci na Ryder cupu. V Americe sledovaly souboj USA a Evropy davy fanoušků a obě strany se předháněly v tom, kdo bude povzbuzovat svůj tým bláznivějším způsobem. Nakonec pro nás vyhrávají Evropané za tyto mumifikované kostýmy.
Foto: Reuters
Sport Sport
4. 12. 2012 12:33
Podívejte se na galerii těch nejzajímavějších výsledků, událostí, či hráčů golfové sezony roku 2012.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy