Fotbal možná, charita určitě. Bolta čeká klíčová zkouška v Borussii Dortmund

ČTK ČTK
24. 3. 2017 13:39
Nejrychlejší muž planety Usain Bolt se chce po skončení atletické kariéry věnovat charitativní činnosti nebo fotbalu. Na politickou kariéru nepomýšlí.
Usain Bolt na nedávném karnevalu v Trinidadu a Tobagu
Usain Bolt na nedávném karnevalu v Trinidadu a Tobagu | Foto: Reuters

Kuala Lumpur - Osminásobný olympijský šampion a světový rekordman v bězích na 100 a 200 metrů Usain Bolt, který by se měl s vrcholovou atletikou rozloučit na srpnovém MS v Londýně, plánuje po konci kariéry angažovat se ve své charitativní organizaci na podporu mladých lidí na Jamajce. Možná také začne hrát fotbal.

Bolt se rozhodne podle toho, jak dopadne jeho trénink s bundesligovou Borussií Dortmund, kam byl pozván. "Osobně bych to chtěl dělat, ale uvidíme, jak to půjde," poznamenal Bolt.

Účastníkům setkání v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru vyprávěl, že jeho sebejistota při velkých závodech vyplývá z vědomí, že je po měsících tréninku v nejlepší možné formě. Tvrdou práci považuje za důležitější než talent. "Ty nejlepší dělá trénink a disciplína, kterou mají," řekl.

Když začínal profesionálně závodit, jeho prvním cílem bylo koupit pračku matce a automobil otci. Občas je pro něj atletická kariéra příliš náročná, proto hledá relaxaci. "Pokaždé, když mi to přerůstá přes hlavu, jdu ven na večírek a pak se vracím zpátky," vyprávěl.

Nejhůře se ve veleúspěšné kariéře cítil, když se po střední škole dal na profesionální dráhu. Pamatuje si nepříjemné poznámky, že byl pouze dobrý středoškolák a nikdy nedosáhne ničeho velkého. "Když ty lidi posloucháte, dostane se vám to do hlavy," svěřil se jedenáctinásobný mistr světa. Vyprávěl, že někteří lidé se ho snaží slovně srážet i nyní. "Ale já nechci poslouchat negativitu," dodal sprinter, který osmkrát startoval na ostravské Zlaté tretře.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy