Florbalový luxus: První celek ligy měnil trenéra

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
25. 11. 2008 10:00
Změnu si přáli i sami hráči
Petr Ďarmek (uprostřed) udílí pokyny tatranským florbalistům
Petr Ďarmek (uprostřed) udílí pokyny tatranským florbalistům | Foto: www.tatran.cz

Praha - Florbal není hokej, a to nejde jen o rozdílné hřiště či výbavu, ale i o rozdílný přístup k vedení klubu.

Hokejový tým Českých Budějovic se od začátku sezony potácí na konci tabulky. Jeho trenér Ernest Bokroš přesto dále setrvává na své pozici. Výdrž opravdu obdivuhodná, vzhledem k tomu, že základní část extraligy už bude ve své polovině.

Florbalová liga zažila podobně překvapivý, nicméně přesně opačný, krok. Vedoucí klub Tatran Střešovice byl navzdory první příčce nespokojen s předváděnou hrou a trenéra odvolal.

Karla Vancla střídá Petr Ďarmek, jenž u týmu působil loňskou, opět mistrovskou sezonu, před ní získával se střešovickým celkem tituly coby hráč.

Čtěte více: Finále je z lavičky horší, říká trenér Tatranu

Další paradox? Karel Vancl se loučil s lavičkou Tatranu jasnou výhrou 9:4 v Havířově, šlo o osmé vítězství z jedenácti zápasů.

Změnu si přáli i hráči

Když Ďarmek v září nepodepsal s klubem novou smlouvu, bylo to jeho rozhodnutí, neboť jak říká, měl "svázanější ruce".

Tatran vyhrává i letos, chyběla mu ale šťáva. Podle vedení i hráčů pravý čas na změnu
Tatran vyhrává i letos, chyběla mu ale šťáva. Podle vedení i hráčů pravý čas na změnu | Foto: www.tatran.cz

"Teď se to trochu uvolnilo, vedení oddílu chtělo změnu, takže jsme se dohodli," vysvětluje změnu staronový kouč, jenž tento ročník působil jen u mládežnických kategorií Střešovic, kde nebyl tolik vytížen.

Z jeho slov vyplývá, že o změnu na lavičce měli zájem sami florbalisté.

"Měli pocit, že by chtěli na sobě trošičku víc pracovat, což se nedařilo. Jeden z těch důvodů tedy byl, že hráči šli za zkušeností," prozrazuje. Tu zkušenost prý  nezosobňuje pouze on, ale celý jeho realizační tým, jenž je navíc podstatně širší než Vanclův.

Čtěte více: Tatran zůstává továrnou na tituly

Nicméně odmítnul, že by rychlá a náhlá změna na trenérském postu měla souvislost s blížícím se mistrovstvím světa. Národní dres jako každý rok obléknou i někteří tatranští borci. Šampionát se navíc letos hraje v Ostravě a Praze, takže každý chce být maximálně připravený a udělat vše pro úspěch před domácím publikem.

"Reprezentanti už jsou na soustředění, takže v tomto ohledu je již pozdě. Jde spíše o přípravu na play off," říká Ďarmek.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Egyptské úřady zadržují loď, která téměř týden blokovala Suezský průplav. Požadují po jejím majiteli odškodné 916 milionů dolarů, píše Reuters

Zdroj: ČTK
Další zprávy