Florbalové juniorky prohrály na MS v boji o bronz se Švýcarskem

9. 5. 2016 8:34
České florbalové juniorky prohrály zápas o bronz se Švýcarském a na MS končí čtvrté. Ve finálovém skandinávském derby uspěly Švédky proti Finkám.
Česká ženská hokejová reprezentace (ilustrační foto).
Česká ženská hokejová reprezentace (ilustrační foto). | Foto: Zlata Vostrá

Belleville - České florbalistky na juniorském mistrovství světa v kanadském Belleville neobhájily bronz z roku 2014 z Polska. V repríze duelu o třetí místo podlehly Švýcarsku 2:3 a na třetí medaili po bronzu i z Olomouce 2010 nedosáhly. Titul slaví znovu Švédky, které po vítězství nad Finskem 6:3 ovládly ze sedmi šampionátů už pátý.

Češky dvakrát dotáhly ztrátu. Na trefu Mahlerové odpověděla v šesté minutě při signalizovaném vyloučení Pišteková a po gólu Hoffmanové smazala ve třetí třetině ztrátu Hanzlíková. V 52. minutě využila jedenu z pěti přesilovek Švýcarska Mattleová a rozhodla.

"Měli jsme po Švýcarsku jít víc. Připadalo mi, že jsme se trošku báli. V situacích, kdy jsme i v semifinále proti Švédsku i předtím proti Finsku pokračovali v napadání, tak tady jsme utíkali zpátky a nechávali jsme útočnou zónu volnou," řekl trenér Lukáš Nesměrák stránkám Českého florbalu.

Mistrovství světa juniorek ve florbalu v Belleville (Kanada):

O 3. místo:

ČR - Švýcarsko 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 6. Pišteková, 45. Hanzlíková - 4. Mahlerová, 27. Hofmannová, 52. Mattleová.