Ve florbalové superlize stříkaly emoce, "Souboj mistrů" skončil ostrou šarvátkou

Zlata Vostrá
24. 9. 2017 22:42
Čtvrtý víkend florbalové Tipsport Superligy se točil především okolo Souboje mistrů. Tak byl pojmenován duel mezi Vítkovicemi a Tatranem, který se odehrál v ostravské RT Torax aréně. Mezi taháky ale patřil i zápas dosud neporažených Pardubic s aspiranty na titul z Mladé Boleslavi.
Marek Deutsch
Marek Deutsch | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Nečekaný výbuch emocí přinesl víkendový duel florbalové Tipsport Superligy mezi Vítkovicemi a Tatranem Střešovice. "Souboj mistrů", který vyvrcholil pořádnou melou, nakonec skončil vítězstvím Ostravanů 8:7.

Zápas, který připomněl vůbec první extraligové finále před 25 lety, se přitom dlouho odehrával celkem klidně. Domácí kráčeli celkem jistě za vítězstvím, ale necelých deset minut před koncem se objevila čepel Hubálkovy hole v obličeji střešovického Ondřeje Němečka. Při pětiminutové přesilové hře se Tatran vrátil do zápasu a byl blízko k vyrovnání. Urputná vítkovická obrana ale zabrala a dokázala odolat tlaku Pražanů.  "Přece jenom byla cítit ta pravá rivalita mezi kluby, která ve hře jen gradovala. Porazit Tatran není nikdy jednoduché," prohlásil vítkovický Adam Delong.

Závěrečným hvizdem ale utkání neskončilo. Po vypršení doby totiž vypukla na florbal nevídaná šarvátka. Dříve faulovaný Němeček pár vteřin před koncem zápasu zřejmě sekl přes nohy Hubálka. Po hvizdu rozhodčího si to oba hráči ihned začali vyříkávat a k jejich diskusi se přidalo několik dalších aktérů. Zničehonic však přišel chvat Marka Bräuera na střešovického Jakuba Slavíka, který skončil na zemi. Vítkovický útočník za toto jednání může očekávat dodatečný trest.

Oba tábory ale tuto melu berou sportovně. "Celé utkání bylo ve vysokém tempu, emoce stříkaly proudem. Během šarvátky některým klukům ruply nervy a došlo k potyčce se záměrem hájit své spoluhráče. Ale vše se na konci utkání uklidnilo," prohlásil vítkovický Delonga. Tomuto prohlášení přitakává i tatranský kapitán Marek Deutsch: "Konec zápasu byl trochu ostřejší, na florbal moc neobvyklá situace, ale občas k tomu dojde. Chápu, že některým fanouškům to přijde zbytečné, ale emoce jsou emoce, s tím nic neuděláte. Nakonec žádné velké zranění nebo něco podobného z toho nebylo, takže to dopadlo lépe pro Vítkovice, které mají tři body."

Sparta zaspala začátek, Pardubice poprvé padly

Program čtvrtého extraligového víkendu odstartoval dohrávka prvního kola, v níž se utkala Sparta s Mladou Boleslaví. Hosté měli překvapivě velké problémy, a jen díky výpadku v koncentraci Sparťanů hned v první třetině dokázali Středočeši vyhrát.

Stejný problém potkal Technology i v zápase proti vedoucím Pardubicím. Aspiranti na titul z Mladé Boleslavi získali gólový náskok v prostřední třetině, jenže domácí hned na začátku poslední dvacetiminutovky se dotáhli ve skóre a byli blízko k vyrovnání. I přes snahu si Pardubice zapsaly první porážku v sezóně. Na druhé straně velký favorit ligy i přes výhry zůstává za očekáváním.

Ostrava na své hale přivítala dalšího nováčka ligy, tentokrát Znojmo. Oproti České Lípě nedošlo k žádnému podcenění ze strany domácích a Znojmo si odvezlo pořádný příděl gólů.

V souboji zbylých nováčků Ústí a České Lípy nestačilo ani šedesát minut na určení vítěze. A zatímco předchozí prodloužení proti Liberci Česká Lípa nezvládla, tentokrát zúrokovala zkušenosti a zvítězila.

Povedený vstup Českolipských do Superligy okomentoval Radovan Vnuk: "Asi v tuto chvíli nelze říci kolik bodů bude potřeba, aby se Superliga v Lípě hrála i příští rok, nicméně dopředu máme vytipované soupeře, se kterými bychom měli bodovat a k tomu doufáme, že se nám povede nějaké ne úplně očekávané vítězství jako v Ostravě."

Útočník České Lípy ještě popsal, jak se hráčská kabina dívá na svou trenérku Lenku Bartošovou: "Na naši trenérku se nedíváme jako na unikát, ale jako na kvalitního trenéra, který nás posouvá dál a svou odvedenou prací potvrzuje, že jako trenér patří mezi ty nejlepší, co český florbal může nabídnout."