Florbalistky zdolaly Polsko 11:4, v semifinále narazí na Švýcarky

13. 12. 2019 18:00
České florbalistky vyhrály ve čtvrtfinále mistrovství světa v Neuchatelu nad Polskem 11:4 a v sobotu budou hrát od 17:45 o finále s domácím Švýcarskem. Třemi góly se na postupu podílela Martina Řepková, která den před 24. narozeninami oslavila první hattrick na světovém šampionátu.
Florbalistka Adéla Bočanová na MS 2019
Florbalistka Adéla Bočanová na MS 2019 | Foto: ČTK

Před utkáním byla oceněna brankářka Jana Christianová, která jako pátá česká hráčka dosáhla na hranici 100 zápasů v národním týmu po Denise Billé (121), Haně Koníčkové (116), Tereze Urbánkové (114) a Elišce Krupnové (102). Utkání strávila při nasazení Nikoly Příleské na lavičce, přesto se jí start započítává. V brance ze 100 utkání nastoupila do 55 z nich.

Polky prohrály s českým týmem i všech sedm předchozích vzájemných duelů s celkovým skóre 13:57 a ve čtvrtfinále MS mu podlehly počtvrté v řadě. Po 148 sekundách se sice dostaly do vedení, když po rychlém protiútoku otevřela skóre Zagórská, ale mezi pátou a 12. minutou favorit otočil stav na 4:1.

Nejdříve využila přesilovou hru Urbánková, přihrávku Koníčkové usměrnila za Bernackou Mlejnková a skórovaly také kapitánka Krupnová a Plášková. Polky se dostaly zpět na kontakt díky gólům Rogalaové a Justyny Krzywakové. Po 42 vteřinách druhého dějství se ale trefila od půlky hřiště Jiránková a Češky postupně navyšovaly skóre.

O další tři branky se postarala Řepková, která stihla hattrick během sedmi minut a 19 sekund. Všechny tři góly dala pohotovými pokusy z voleje a postupně mohla děkovat za přihrávky Bočanové, Kubečkové a Pláškové, která předtím ještě v 31. minutě trefila tyč.

Po 79 sekundách závěrečné části se podruhé v utkání prosadila Justyna Krzywaková, vzápětí se ale zapsala do střelecké listiny i další členka české elitní útočné formace Ratajová.

Dvouciferný výsledek zařídila v 53. minutě Kapcová, která už překonala Mlynarczykovou, jež vystřídala Bernackou. Skóre ještě dovršila Mlejnková, která po pětigólovém představení v úterý proti Slovensku skórovala posedmé na turnaji.

Mistrovství světa florbalistek v Neuchatelu (Švýcarsko):

Čtvrtfinále:

ČR - Polsko 11:4 (4:3, 4:0, 3:1)

Branky: 6. Urbánková (Krupnová), 6. Mlejnková (Koníčková), 10. Krupnová (Urbánková), 12. Plášková (A. Bočanová), 21. Jiráková (Beránková), 26. Řepková (A. Bočanová), 29. Řepková (Kubečková), 33. Řepková (Plášková), 43. Ratajová (Urbánková), 53. Kapcová (Martináková), 57. Mlejnková (Martináková) - 3. Zagórská (Buczeková), 13. Rogalaová, 16. J. Krzywaková (Z. Krzywaková), 42. J. Krzywaková (Z. Krzywaková). Rozhodčí: Linová, Teová (obě Singapur). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 740.

Sestava ČR: Příleská - Jiráková, Beránková, Kotzurová, Kubečková, Paloncyová, Koníčková, Šupáková - Urbánková, Krupnová, Ratajová - A. Bočanová, Plášková, Řepková - Hanzlíková, Martináková, Mlejnková - Kapcová. Trenéři: Sascha Rhyner a Jakub Robenek.

19:00 Švédsko - Německo.

O 9. místo: Dánsko - Norsko 2:3 (1:0, 0:1, 1:2).

O 11. místo: Singapur - Austrálie 1:3 (1:2, 0:0, 0:1).