Florbalistky Liberce mají další titul

ČTK
8. 4. 2006 22:28
Praha - Florbalistky Liberce vyhrály pošesté za sebou domácí nejvyšší soutěž. Crazy Girls v dnešním třetím finálovém utkání zvítězily v Praze na Děkance nad FbŠ Bohemians 5:0 a ukončily sérii v nejkratší možné době.
Florbal - ilustrační foto.
Florbal - ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Severočešky rozhodly třemi góly v rozmezí 6. a 10. minuty, kdy skórovaly Petra Chybová, Oxana Šamaninová a Zuzana Svobodová. Ta zazářila celkem dvěma trefami a jedním gólem.

O osudu finále bylo po první třetině prakticky rozhodnuto. V 6. minutě nabudila suverénky domácí soutěže Petra Chybová a při vyloučení Karecké zvýšila Ruska Šamaninová. A když za 25 vteřin přidala třetí gól Svobodová, bylo o titulu jasno.

Domácí hráčky se sice po okamžitém oddechovém čase probudily, ale Liberec si výhru bez potíží pohlídal. Hned na začátku závěrečné třetiny navíc Svobodová přidala čtvrtý gól hostujícího celku a skóre uzavřela v 53. minutě druhým gólem v utkání Šamaninová.

Liberec si tak znovu vybojoval právo účasti v Poháru mistryň, který se v roce 2007 uskuteční ve Švédsku.

Výsledek:
Finále - 3. zápas:
FbŠ Bohemians - FBC Liberec 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. P. Chybová (Coufalová), 10. Šamaninová (Svobodová), 10. Svobodová, 41. Svobodová (Párysová), 53. Šamaninová (Vránová). Rozhodčí: D. Bartošek, M. Bartošek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 100. Konečný stav série: 0:3.