Florbalisté Střešovic slaví titul. Díky skvělému úvodu

ČTK ČTK, Red Spo
13. 4. 2010 20:20
Tatran Střešovice - Vítkovice 6:3
Finský gólman se marně natahuje po míčku. Osm minut před koncem utkání se Ostřanský se Zálesným postarali o druhý gól pro český tým. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Florbalisté Tatranu Střešovice zvítězili v rozhodujícím pátém finálovém utkání extraligy nad Vítkovicemi 6:3 a získali potřinácté v sedmnáctileté historii nejvyšší soutěže titul.

Vrátili tak Ostravanům loňskou porážku v boji o zlato. Pražané rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 5:0. Třemi body za gól a dvě asistence se na tom podílel švédský útočník Johan von der Pahlen, který tak ovládl s 21 body za 11 gólů a deset asistencí produktivitu play off.

Střešovice si triumfem zajistily účast na říjnovém Evropském poháru v Lotyšsku, Vítkovice budou o účast v hlavním turnaji této soutěže bojovat v srpnové kvalifikaci. Oba celky se potkaly ve finále potřetí za sebou a Tatran navázal na titul z roku 2008.

Před zápasem uctila zcela zaplněná hala Sparty na Letné minutou ticha památku obětí sobotní tragédie polského prezidentského letadla v Rusku.

Tatran hned od úvodu potvrzoval, že hala na Letné, kde vyhrál druhé finále rekordně 10:1, mu svědčí. Už po 81 vteřinách otevřel skóre Vávra, který z pravé strany bekhendem překonal Marcela Suchánka k bližší tyči. Za 39 vteřin už vedli domácí 2:0, když si Přívarova střela našla cestu do branky pod pravou rukou vítkovického gólmana.

Vítkovice zabraly až v poslední části

Přesně po čtyřech minutách šel Marcel Suchánek z branky, když jej prostřelil od levého mantinelu přesně k levé tyči Švéd Von der Pahlen a po oddechovém času šel mezi tyče Ciompa. V osmé minutě skončila Richtrova teč na horní tyči.

Vítkovice zvýšily aktivitu, ale do šancí je Tatran nepouštěl. Naopak na druhé straně Hlavička nejdříve minul úplně odkrytou branku, ale 15. minutě už Jedlička povedeným bekhendem skóroval a za tři minuty to bylo po Fridrichově trefě 5:0.

V druhém dějství pokračoval Tatran v pozorné obraně, soupeře prakticky nepouštěl do akcí a sám už tolik neútočil. Brankáři domácích nepokazili čisté konto Jankulár ani Kološ, který v přesilovce zblízka přestřelil. Na druhé straně málem zvýšili Fridrich a Jedlička.

Až po 114 vteřinách třetí třetiny Kafka poprvé kapituloval, když balónek za jeho záda dotlačil těsně před vypršením Vávrova vyloučení Jankulár. Tatranu vrátil pětibrankový náskok v 48. minutě svou druhou trefou v utkání kapitán Fridrich, který potrestal vyloučení Patrika Suchánka.

Nic platné nebylo Vítkovicím následné snížení na rozdíl tří gólů po trefách Jelínka a Lukáše Hrubého. Střešovice odolaly při Jedličkově vyloučení a podeváté za posledních deset let se mohly oddávat vítězným oslavám.

Finále play off extraligy florbalistů - 5. zápas:
Tatran Střešovice - 1. SC WOOW Vítkovice 6:3 (5:0, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky:
2. Vávra (Podhráský), 2. Přívara (Ullmann), 4. Von der Pahlen (Klimeš), 15. Jedlička (Von der Pahlen), 18. Fridrich (Von der Pahlen), 48. Fridrich (Jedlička) - 42. Jankulár (P. Brus), 51. Jelínek (Tomašík), 53. L. Hrubý (Tomašík). Rozhodčí: Český, Janoušek.
Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 2320. Konečný stav série: 3:2.