Florbalisté Střešovic jsou v semifinále

ČTK
19. 3. 2006 21:03
Florbalisté mistrovského Tatran Střešovice zvítězili ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání extraligy v Havířově 5:2 a po výhře 3:1 na zápasy postoupili mezi nejlepší čtyři celky. V druhém dnešním duelu zdolalo Brno úřadující vicemistry FBC Ostrava 8:6 a vyrovnalo na 2:2 na zápasy.

Střešovice získaly rozhodující náskok již v úvodní třetině, když díky trefám Juraje Šádka, Lukáše Horáka a Švéda Johana von der Pahlena vedly 3:0. V další dvou třetinách dokázal vítěz základní části vždy na gól Torpeda odpovědět a udržel si bezpečný náskok.

Přestřelku Brna s FBC Ostrava rozhodla závěrečná třetina, kterou vyhráli domácí 3:1. Díky dvěma trefám v poslední dvaceminutovce dovršil hattrick Petr Tlustoš, ale vítěznou branku zaznamenal Libor Schneider. O posledním semifinalistovi rozhodne až v nadcházejícím týdnu pátý duel.

Čtvrtfinále - 4. zápasy:
Torpedo Havířov - Tatran Střešovice 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Branky: 25. Michalík, 46. Pavel Kožušník - 12. Šádek, 17. Horák, 17. Von der Pahlen, 27. Deutsch, 50. Garčar. Konečný stav série: 1:3.

Bulldogs Brno - FBC Ostrava 8:6 (3:3, 2:2, 3:1)
Branky: 39., 46. a 52. Tlustoš, 12. a 28. J. Kadlec, 12. Gleissner, 13. Valčík, 48. Schneider - 7. a 26. Maleček, 7. Kyselý, 19. Koňařík, 23. Chrápek, 41. Skácel. Stav série: 2:2.