Florbalisté se vzpamatovali. Porazili Švýcarsko 6:4 a na MS vyhráli základní skupinu

4. 12. 2018 21:40
Čeští florbalisté zvítězili na mistrovství světa v Praze nad Švýcarskem 6:4 a vyhráli základní skupinu A. Hattrickem se pod výhru nad obhájci bronzu podepsal útočník Adam Delong. Ve čtvrtek od 19:30 čeká svěřence finského trenéra Petriho Kettunena ve čtvrtfinále souboj s vítězem duelu mezi Dánskem a Estonskem.
Čeští florbalisté při MS
Čeští florbalisté při MS | Foto: Milan Kammermayer

Češi po nedělním zaváhání s Lotyšskem a porážce 3:4 získali jistotu postupu mezi nejlepší čtyři až díky výhře Němců nad Lotyši a s vědomím snadnějšího vývoje turnaje dokázali Švýcary zdolat potřetí za sebou. Ve dvanáctém souboji na šampionátech se jim to podařilo teprve počtvrté.

Z první branky se radovali Švýcaři už po 98 vteřinách. Ve čtvrté minutě zamířil Langer do tyče, ale o pět minut později už domácí výběr odpověděl, balónek usměrnil do branky Delong.

Hned za osm sekund zafungovala souhra z Tatranu Střešovice a po Benešově akci se trefil šestnáctiletý Langer. Nejmladší český hráč na MS v historii se radoval z premiérové branky a druhého bodu na turnaji. Za 38 sekund bylo vyrovnáno a za dalších 28 vteřin slavili Češi opět vedení, trefil se opět Delong.

Pak už se hrálo opatrněji. V polovině utkání šel pykat Delong, ale Češi své první oslabení na turnaji ubránili. Hned po návratu na hřiště mohl Delong dovršit hattrick, ale švýcarský gólman zasáhl.

Dlouhé čekání na gól ukončili po 35 vteřinách závěrečné části Švýcaři. Ve 43. minutě opět udeřil český tým díky Benešovi, při Hartmannově vyloučení zvýšil kapitán Jendrišák. Ve 48. minutě trefil odkrytou branku Delong a dovršil hattrick. Při švýcarské power play sice ještě překonal Součka Berry, ale výhru Kettunenův výběr nepustil.

Mistrovství světa florbalistů v Praze - skupina A:

Česko - Švýcarsko 6:4 (3:2, 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 9. Delong (Dóža), 9. Langer (Marek Beneš), 11. Delong (Ondrušek), 43. Marek Beneš (Veltšmíd), 46. Jendrišák (Dóža), 48. Delong (M. Pražan) - 2. Ch. Meier (Maurer), 10. Riedi (Maurer), 41. Zaugg (M. Hofbauer), 58. Berry (Braillard). Rozhodčí: Heinola, Marttinen (oba Fin.). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 5942.

Česko: Souček - Kisugite, Němeček, Garčar, M. Pražan, J. Bauer, Garčar, Veltšmíd - Curney, Jendrišák, D. Šebek - Delong, Dóža, Ondrušek - Marek Beneš, Langer, Rýpar - od 32. navíc M. Krbec. Trenéři: Petri Kettunen, Milan Fridrich, Radek Sikora a Akseli Ahtiainen.

Konečná tabulka:

1. Česko 3 2 0 1 19:13 4
2. Švýcarsko 3 2 0 1 24:10 4
3. Německo 3 1 0 2 11:27 2
4. Lotyšsko 3 1 0 2 11:15 2

Skupina B:

Norsko - Finsko 1:9 (0:3, 0:1, 1:5), Švédsko - Dánsko 25:0 (13:0, 4:0, 8:0)

Skupina D:

Slovensko - Singapur 18:2 (7:0, 6:0, 5:2), Japonsko - Kanada 2:14 (1:8, 0:3, 1:3).

1. Slovensko 3 3 0 0 45:6 6
2. Kanada 3 1 1 1 21:18 3
3. Singapur 3 1 1 1 15:27 3
4. Japonsko 3 0 0 3 8:38 0