Florbalisté budou hrát ve čtvrtfinále MS s Estonskem

7. 12. 2016 14:31
Soupeřem českých florbalistů ve čtvrtečním čtvrtfinále mistrovství světa v Rize bude Estonsko, které vyhrálo v předkole play off nad Kanadou vysoko 16:4. Estonci, kteří skončili třetí v základní skupině C, neměli se svým sokem potíže a už v polovině úvodní třetiny vedli 5:0. Dvě branky a pět asistencí si v utkání připsal útočník Patrik Kareliusson ze švédského Djurgaardenu. Jeho klubový spoluhráč Andreas Wöiduma zaznamenal tři trefy a dvě přihrávky. Hattrick dali také Tanel Kasenurm a Patrik Markus. O vítězství Němců nad USA 6:5 rozhodl pouhou sekundu před koncem zápasu Ramon Ibold. Američané předtím dokázali ve třetí třetině vyrovnat z 2:5 na 5:5, ale nebylo jim to nic platné.
Česká florbalová reprezentace na mistrovství světa v Rize 2016. Petr Kafka, brankář. | Foto: Martin Flousek, Český florbal