Florbalista má titul s Tatranem, s Bohemkou sestoupil

Zuzana Hronová
15. 4. 2008 8:50
Miroslav Hanzlík má s Tatranem titul, s Bohemians sestoupil
Florbalista Miroslav Hanzlík získal s Tatranem Střešovice svůj devátý titul, s Bohemians sestoupil.
Florbalista Miroslav Hanzlík získal s Tatranem Střešovice svůj devátý titul, s Bohemians sestoupil. | Foto: www.tatran.cz

Praha - Jednatřicetiletý Miroslav Hanzlík získal s Tatranem Střešovice osm titulů. Pak se začal věnovat trénování. V letošní sezoně vedl tým Bohemians, jenž ročník od ročníku klesal tabulkou a přicházel o další a další zkušené hráče.

Letos "Klokani" nasbírali za 22 zápasů pouhé čtyři body, skončili poslední a hráli o udržení.

Dále čtěte:

Ve stejnou dobu, co bojovali o setrvání v extralize s Pardubicemi,  teklo do bot, byť trochu jiným způsobem, i Tatranu Střešovice.

Mistrovo trápení

Jedenáctinásobný mistr a vítěz základní části se nejprve nečekaně zadrhnul ve čtvrtfinále s osmým Havířovem. První duel prohrál, vedení v sérii se ujal po třetím střetnutí rozhodnutém až v samostatných nájezdech. Postup vydřel  vítězstvím 8:6.

Nebývalé problémy pak řešil i v semifinále.

Pražský celek Future se proti Tatranu ujal vedení 2:1 na zápasy.  Střešovičtí se  v sérii zachraňovali až při infarktových trestných stříleních. Tehdy si vzpomněli na svého bývalého obránce, Miroslava Hanzlíka. Měl do jejich omlazených řad vnést klid a zkušenosti.

Tah vyšel, Tatran v rozhodujícím pátém zápase udolal Future 9:6 a Hanzlík zůstal i na finále. Bohemku se mu totiž zachránit nepodařilo a měl tedy čas na klání s Vítkovicemi.

Během série střídal  obě své ,,profese". Občas působil na střídačce jako asistent trenéra Petra Ďarmeka, občas naskočil na hřiště, dal i gól.

CESTA TATRANU ZA 12. TITULEM

Čtvrtfinále
Tatran - Havířov 3:1 (2:4, 12:4, 7:6 SN, 8:6)

Semifinále
Tatran - Future 3:2 (5:4 PP, 4:6, 2:3 PP, 3:2 SN, 9:6)

Finále
Tatran - Vítkovice 3:1 (5:2, 5:3, 5:6, 10:2)

,,Snažil jsem se klukům dávat nějaké rady, které jsem pochytil během zápasu. Nehrál jsem celou dobu, naskakoval jsme buď za někoho, nebo když to bylo potřeba uklidnit," popisuje svou roli.  ,,Určitě jsem hráčům předal nějaké cenné zkušenosti, které do budoucna využijí," věří.

Střešovice po čtvrtfinálové a semifinálové nejistotě předvedly nakonec svou suverenitu a vyhrály 3:1 na zápasy.

Ostravští opět až druzí

Scénář byl u všech dvanácti titulů podobný. Kromě roku 2001, kdy hrál Tatran se Spartou, vybojoval  mistrovský titul vždy nad severomoravským týmem - nad Vítkovicemi, FBC Ostravou či Havířovem.

"Nevím, co dělají kluci z Vítkovic, Pepina nebo Havířova špatně," zamýšlí se Miroslav Hanzlík a pokračuje: 

,,Myslím, že tento vítkovický celek byl velmi mladý, neměl žádnou vůdčí osobnost, neměl zkušenosti. Tým nemůžou mít složený z jediného typu hráče,"  domnívá se.

Hlavním rozdílem byl podle něj ve finále gólman.

"Vítkovice mají kvalitní mužstvo, ale vyhořely na tom, že nemají brankáře. Pan Ciompa je dobrý gólman na deset minut. Dokud může, tak jede, pak už je nepoužitelný, tvrdí Hanzlík.

Mistři si připsali i dva extraligové rekordy.

Jejich útočník Michal Jedlička získal během 13 zápasů  play off  39 bodů, kapitán Milan Fridrich zase nastřílel 22 branek.

Devátý titul i sestup

Pro Miroslava Hanzlíka znamenala porážka Vítkovic zisk již devátého titulu,  ten zatím poslední ani příliš neslavil.

Ještě větším pamětníkem než Miroslav Hanzlík je v Tatranu současný trenér Petr Ďarmek (uprostřed v červeném). Pamatuje všech 12 titulů - 10 jako hráč, 2 jako trenér.
Ještě větším pamětníkem než Miroslav Hanzlík je v Tatranu současný trenér Petr Ďarmek (uprostřed v červeném). Pamatuje všech 12 titulů - 10 jako hráč, 2 jako trenér. | Foto: www.tatran.cz

,,Už to není taková euforie, jako byla na začátku, takže jsem spíš sledoval, jak si to užívají kluci, kteří titul vyhráli poprvé nebo podruhé," líčí bez větších emocí.

Na trenérské lavičce se mu tolik nedařilo. Jeho svěřenci podlehli v 2. kole play down Pardubicím 2:3 na zápasy a sestoupili.

Hanzlík se nedomnívá, že by na vině byla i jeho enormní vytíženost, kdy dva týdny pendloval mezi prvním a posledním týmem tabulky.
 
,,Myslím, že jsem Bohemku neošidil, byla pro mě prioritou. Kdybychom porazili Pardubice, tak samozřejmě jedu na zápasy s Bohemkou. Jen kvůli tomu, že jsme prohráli, tak se to dalo zvládnout," říká.

Na otázku, zda by přece jen raději nevyměnil titul za uchování extraligové příslušnosti ,,Klokanů", střízlivě odpovídá:

,,V Bohemce byla úplně jiná situace. Spousta šikovných lidí odešla, byl by asi nadlidský výkon tam nejvyšší soutěž udržet."

O svých florbalových plánech v nadcházející sezoně ještě nemá jasno.

,,Chvilku si dám od florbalu pauzu. Posledních čtrnáct dnů  bylo opravdu hektických. Určitě se nepoženu do reprezentace, ale na první ligu ještě mám. Pokud budu zdravý, je možné, že se nechám Tatranem ještě překecat," usmívá se.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy