Senzace v Pardubicích i první výhra pro trenérku. Nová sezona Tipsport Superligy odstartovala

Zlata Vostrá
5. 9. 2017 8:51
O víkendu se rozběhlo první kolo Tipsport Superligy. Na úvod nezaváhal mistr z Chodova, naopak Střešovice nečekaně padly na palubovce nováčka z Pardubic.
Florbalisté Chodova
Florbalisté Chodova | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Po letních měsících plných soustředění, tréninků, příprav a turnajů se o uplynulém víkendu znovu rozeběhla florbalová Tipsport Superliga. A hned na úvod bylo na co se dívat; padl Tatran Střešovice v Pardubicích, historickou výhru výhru si připsala první ženská trenérka v superlize a nečekaně dramatické duely sehráli mistři z Chodova v Brně a se Spartou.

Pozorným divákům také neušlo několik velkých návratů, které se během letní přestávky v kádrech superligových týmů udály. Fanoušci ak znovu po delší době mohou pravidelně vídat třeba Milana Fridricha, nebo Tomáše Sladkého. 

Chodov začal vítězně, Tatran padl

Úvodní superligové kolo začalo soubojem mistrovského Chodova na brněnské půdě. Ani po třinácté nedokázali Brňané Chodov porazit. Přesto dokázali získat svým úsilím alespoň bod, když zápas dotáhli až do nájezdů, které určily konečné skóre na 5:6. V dresu českého mistra se ukázali i navrátilci ze zahraničí - Ondřej Mikeš, Tom Ondrušek, Michal Podhráský či posila z Vítkovic Marek Matejčík.

Nováček z první ligy Znojmo získalo hned na úvod skalp Liberce a to rovnou na hřišti pod Ještědem, kde vyhrálo 9:4. Za Znojmo se na superligová hřiště vrací Milan Fridrich, známý především z působení v Tatranu Střešovice.

Bohemians přivítali na Děkance Vítkovice. Za Ostravany ještě nenastoupil Tomáš Sladký, jenž se po čtyřech letech vrátil ze Švédska. Vstup hostí do zápasu byl snový, ale Pražané ze stavu 1:4, potažmo 3:6 dokázali vyrovnat a nakonec prohráli až po nájezdech. Další nováček z první ligy Česká Lípa si rovněž vyšlápla na zkušenějšího soupeře. Z Ostravy si po výhře 6:4 přivezla první tři body a první ženská trenérka mužského prvoligového týmu v České republice Lenka Bartošová mohla slavit.

Dalším šokem hned z kraje ligy se stalo zaváhání Střešovic v Pardubicích. Domácí poprvé ve své historii porazili doma Tatran (5:4). Třetí nováček mezi elitou Ústí nad Labem nezvládlo svůj duel v Otrokovicích (2:4) a souboj mezi Spartou a Mladou Boleslaví byl přesunut ke konci září. Mladá Boleslav v těchto dnech totiž ještě reprezentuje Českou republiky na švédském turnaji.

I v druhém kole se Chodov nadřel

První florbalový víkend se protáhl o předehrávky dalších kol. Doma si odbyla premiéru v Superlize Česká Lípa, proti které se postavily Otrokovice. Zkušenější moravský celek dokázal trestat chyby a jednoznačně zvítězil 8:2. 

Podobně na tom bylo i Ústí, které doma vysoko podlehlo Pardubicím (2:9). První hrací víkend završil televizní duel, který se z jednoznačné chodovské záležitosti změnil v napínavé drama s do zápasu se vracející Spartou. Obhájci titulu z Jižního Města udrželi jednobrankový náskok v konci zápasu a po výhře 7:6 si připsali povinné body.

Výsledky prvního víkendu florbalové Tipsport Superligy

1. kolo

itelligence Bulldogs Brno - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:6pn

FBC Liberec - TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:9

FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice 6:7pn

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - FBC PULLO TRADE Česká Lípa 4:6

Sokol Pardubice - Tatran Střešovice 5:4

Hu-FA PANTHERS OTROKOVICE - Florbal Ústí 4:2

ACEMA Sparta Praha - Technology Florbal MB    21.9.2017

2. kolo

FBC PULLO TRADE Česká Lípa - Hu-FA PANTHERS OTROKOVICE 2:8

Florbal Ústí - Sokol Pardubice 2:9

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - ACEMA Sparta Praha 7:6

3. kolo

Itelligence Bulldogs Brno - FBC Liberec 8:4

 

Právě se děje

Další zprávy