Fišerová se stala vicemistryní světa mezi kanoistkami do 23 let

21. 7. 2017 19:12
Česká kanoistka Tereza Fišerová skončila druhá na mistrovství světa do 23 let a získala už druhou stříbrnou medaili z velké akce.
Tereza Fišerová (ilustrační foto).

Bratislava - Tereza Fišerová je vicemistryní světa mezi kanoistkami do 23 let a letos na velké akci získala už druhou stříbrnou medaili. Teprve devatenáctiletá vodní slalomářka, juniorská světová šampionka z loňska, nestačila dnes v Bratislavě jen na zkušenou Britku Mallory Franklinovou.

O čtyři roky starší Franklinová má už medaile ze seniorského MS či ME a sbírá pódiová umístění i ve Světovém poháru. Čtyřikrát v tomto seriálu stála nejvýše. Fišerová s ní dnes na kanálu v Čunovu prohrála o 3,17 sekundy, obě předvedly ve finále čistou jízdu.

"Nedokážu tomu uvěřit. Jsem s jízdou nesmírně spokojená, jelo se mi dobře i čas byl dost dobrý. Předjela mě akorát Mallory, která jezdí Světové poháry, kde vyhrává. Pro mě je to neskutečný úspěch," uvedla v tiskové zprávě Fišerová, jež letos v nové olympijské disciplíně získala v dospělé kategorii evropské stříbro v červnu v Tacenu.

Bronz slaví bratři Vojtěch a Tomáš Hegerové v kategorii C2, dohromady česká výprava dnes z šesti finále v Čunovu vytěžila šest medailí. Mezi juniorskými kajakáři byl Tomáš Zima druhý před Janem Bártou a v konkurenci pouhých tří lodí v juniorské kategorii C2 vyhráli Vít Pohanka s Denisem Wendlem. Druzí byli Jan Vrublovský a Petr Novotný.

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Bratislavě:

Do 23 let:

Muži:

K1: 1. Grigar (SR) 89,86 (2), 2. Leitner (Rak.) -1,95 (0), 3. Desnos (Fr.) -3,65 (2), …v semifinále 14. Maikranz, 18. Matějka (oba ČR).

C2: 1. Gewissler, Skákala (SR) 103,20 (0), 2. Škljaruk, Michajlov (Rus.) -5,06 (0), 3. V. Heger, T. Heger -9,11 (2), 4. Mrůzek, A. Kašpar -16,52 (6), …7. M. Zapletal, V. Zapletal (všichni ČR) -25,11 (12).

Ženy:

C1: 1. Franklinová (Brit.) 109,08 (0), 2. Fišerová (ČR) -3,17 (0), 3. Woodsová (Brit.) -4,87 (2), …6. M. Satková -15,20 (0), v semifinále 19. Matulková (obě ČR).

Junioři:

K1: 1. Oschmautz (Rak.) 92,18 (2), 2. Zima -1,98 (2), 3. Bárta -3,49 (2), …v semifinále 26. Žížala (všichni ČR).

C2: 1. Pohanka, Wendl 130,46 (6), 2. Vrublovský, Novotný (všichni ČR) -38,43 (54).

Juniorky:

C1: 1. Herzogová (Něm.) 116,20 (0), …4. G. Satková -11,25 (6), 5. Vrbová -23,96 (4), 8. Říhová (všechny ČR) -71,49 (50).