Finále Západní konference NBA začalo výhrou San Antonia

20. 5. 2014 7:47
Finále Západní konference NBA začalo výhrou basketbalistů San Antonia.
Tim Duncan ze San Antonia a Kevin Durant z Oklahomy v souboji
Tim Duncan ze San Antonia a Kevin Durant z Oklahomy v souboji | Foto: Reuters

San Antonio - Finále Západní konference NBA začalo výhrou basketbalistů San Antonia. Nad Oklahomou, které chybí kvůli poraněnému lýtku až do konce sezony obranář Serge Ibaka, zvítězili 122:105. Hlavním strůjcem prvního bodu v sérii byl osmatřicetiletý Tim Duncan se 27 body.

Oklahoma sice v základní části porazila San Antonio ve všech čtyřech vzájemných zápasech, ale na úvod bojů o ligové finále neuspěla. Spurs hned v první čtvrtině předvedli šňůru 13:2, hosté však drželi krok až do třetí části. Ještě čtyři minuty před jejím koncem šla Oklahoma po koši Kevina Duranta do vedení 78:77, jenže domácí se vzápětí utrhli desetibodovou sérií a na to už Thunder nenašli odpověď.

Zraněný Španěl Ibaka chyběl Oklahomě hlavně v obraně. Už za první poločas dovolili hosté soupeři 67 bodů a v celém zápase inkasovali 66 bodů z vymezeného území. S Ibakou v sestavě dostávali z této oblasti průměrně 44 bodů.

Duncan ze svých 27 bodů nastřílel v první půli 21. Tony Parker, jehož před startem série trápilo svalové zranění, nasbíral 14 bodů a 12 asistencí. "Zkoušeli mě zdvojovat a tak jsem mohl nahrávat volnému Timovi i dalším. Dali jsme hodně snadných košů, což vám zvedne sebevědomí," řekl Parker.

V dresu Oklahomy se na 28 bodů dostal Kevin Durant, 25 bodů přidal Russell Westbrook. Zbylí členové základní sestavy ale přispěli jen pěti body Kendricka Perkinse. Nick Collison a Thabo Sefolosha zůstali na nule.

Druhý zápas bude hostit opět San Antonio ve středu. Série se hrají na čtyři výhry.