Finále čahounů v Atlantě vyhrál Američan Isner

ČTK ČTK
29. 7. 2013 6:39
Tenista John Isner vyhrál na třetí pokus turnaj v Atlantě. V "nejvyšším" finále v historii ATP si Američan poradil s Kevinem Andersonem.
John Isner už se jednou do historických tabulek zapsal, nejdelším zápasem ve Wimbledonu
John Isner už se jednou do historických tabulek zapsal, nejdelším zápasem ve Wimbledonu | Foto: Reuters

Atlanta (USA) - Tenista John Isner vyhrál na třetí pokus turnaj v Atlantě. V "nejvyšším" finále v historii ATP si 208 cm měřící Američan poradil s o pět centimetrů menším Kevinem Andersonem z Jihoafrické republiky 6:7, 7:6 a 7:6.

Isner už o titul v Atlantě usiloval v letech 2011 a 2010, tehdy však pokaždé nestačil na krajana Mardyho Fishe. Proti Andersonovi odvrátil dva mečboly a zaznamenal celkově sedmý titul v kariéře a druhý v sezoně, když navázal na dubnový triumf z Houstonu.

Osmadvacetiletý Američan si navíc připsal další rekord okruhu ATP. Před třemi lety byl Isner spolu s Francouzem Nicolasem Mahutem u nejdelšího tenisového zápasu, který ve Wimbledonu trval jedenáct hodin a pět minut, tentokrát se zapsal do historie účastí v "nejvyšším" finále.

Tenisový turnaj mužů v Atlantě (tvrdý povrch, dotace 623.730 dolarů):

Dvouhra - finále:

Isner (1-USA) - Anderson (2-JAR) 6:7 (3:7), 7:6 (7:2), 7:6 (7:2).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Provozovatel Nord Streamu 2 si v Německu zaregistroval dceřinou společnost

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 zaregistroval dceřinou společnost v Německu, která bude mít na starosti německou část plynovodu. Společnost zabývající se přepravou plynu se jmenuje Gas for Europe a má sídlo ve Schwerinu, uvádí se v prohlášení. Zřízení dceřiné společnosti bylo hlavním požadavkem německého regulátora před obnovením procesu certifikace, který byl pozastaven v listopadu.

Spolková agentura pro sítě (Bundesnetzagentur) v reakci na oznámení uvedla, že zatím není schopna říct, kdy certifikační řízení pro Nord Stream 2 obnoví, napsala agentura Reuters.

"Certifikační řízení zůstane pozastaveno, dokud nebude dokončen převod hlavních aktiv a lidských zdrojů na dceřinou společnost a Spolková agentura pro sítě nebude schopna zkontrolovat úplnost dokumentů dceřiné společnosti," uvedl regulátor v prohlášení.

Gas for Europe se podle prohlášení stane vlastníkem a provozovatelem německé části plynovodu, což je zhruba 54 kilometrů dlouhý úsek potrubí v německých teritoriálních vodách a terminál v Lubminu na severu země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy