Fenomén Hirscher je tu i letos, vyhrál první slalom sezony

17. 11. 2013 15:06
Rakušan byl nejrychlejší v obou kolech a zaznamenal desáté pódiové umístění v seriálu ve slalomu za sebou.
Marcel Hirscher při slalomu ve finském Levi
Marcel Hirscher při slalomu ve finském Levi | Foto: Reuters

Levi - Úvodní slalom sezony Světového poháru ve finském Levi vyhrál obhájce celkového vítězství v seriálu Marcel Hirscher. Rakušan byl nejrychlejší v obou kolech a zaznamenal desáté pódiové umístění v seriálu ve slalomu za sebou. Z osmi posledních slalomů SP pětkrát vyhrál. Čeští lyžaři Kryštof Krýzl a Filip Trejbal nepostoupili do druhého kola.

Hirscher opět neměl konkurenci, do druhého kola odstartoval díky nejrychlejšímu času jako poslední a jeho jízda byla bezchybná.

Naopak útok z druhého místa se nepodařil Němci Felixi Neureutherovi, který po prvním kole ztrácel na mistra světa Hirschera pouze 22 setin. V závěru trati chyboval, musel se vrátit do branky a skončil poslední ze slalomářů, kteří závod dokončili.

Druhý za Hirscherem, který bude útočit na třetí celkové vítězství v seriálu v řadě, skončil další rakouský slalomář Mario Matt. Na vítěze ztratil 62 setin, třetí místo obsadil nečekaně Nor Henrik Kristoffersen. Američan Ted Ligety, vítěz úvodního obřího slalomu v Söldenu, obsadil jedenácté místo a Hirscherovi přepustil vedení v průběžném hodnocení SP po dvou závodech.

"Tohle vítězství mě těší, protože jsem ho vybojoval na trati, kde to nemám moc rád," prohlásil čtyřiadvacetiletý Hirscher. "Je neuvěřitelné, jak se mi daří, desáté stupně vítězů za sebou, to se počítá, ale je jasné, že každá série jednou končí, takže se na to nijak neupínám," uvedl.

Krýzl jízdu v prvním kole nedokončil, Trejbal se startovním číslem 69 ztratil na Hirscherův čas 1,99 sekundy a obsadil 45. místo.

Světový pohár ve sjezdovém lyžování v Levi (Finsko):

Muži - slalom:

1. Hirscher 1:45,42 (52,80+52,62), 2. Matt (oba Rak.) -0,62 (53,11+52,93), 3. Kristoffersen (Nor.) -0,93 (53,45+52,90), 4. Kostelič (Chorv.) -1,22 (53,51+53,13), 5. Hargin (Švéd.) -1,29 (53,51+53,20), 6. Thaler (It.) -1,73 (53,46+53,69), 7. Grange (Fr.) -1,75 (53,77+53,40), 8. Raich (Rak.) -1,79 (53,70+53,51), 9. Solevaag (Nor.) -1,82 (53,98+53,26), 10. Missillier (Fr.) -1,94 (53,75+53,61), ...45. Trejbal 54,79 - nepostoupil do 2. kola, Krýzl (oba ČR) nedokončil 1. kolo.

Průběžné pořadí slalomu (po 1 z 9 závodů): 1. Hirscher 100 b., 2. Matt 80, 3. Kristoffersen 60, 4. Kostelič 50, 5. Hargin 45, 6. Thaler 40.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 35 závodů): 1. Hirscher 160, 2. Ligety (USA) 124, 3. Matt a Pinturault (Fr.) oba 80, 5. Missillier 76, 6. Kostelič 74.