Federer ztratil ve skupině Turnaje mistrů pouhý set

19. 11. 2015 17:51
Švýcarský veterán Roger Federer snad nestárne. V základní skupině na Turnaji mistrů porazil Novaka Djokoviče i Tomáše Berdycha 2:0 na sety. Jediný set mu vzal Kei Nišikori, kterého porazil 2:1.
Roger Federer zdraví fanoušky, poté co opanoval skupinu na Turnaji mistrů.
Roger Federer zdraví fanoušky, poté co opanoval skupinu na Turnaji mistrů. | Foto: Reuters

Londýn - Švýcarský tenista Roger Federer vyhrál na Turnaji mistrů i poslední zápas ve skupině. Už jistý semifinalista londýnského podniku zdolal Japonce Keie Nišikoriho 7:5, 4:6, 6:4 a Tomáš Berdych tak má dál šanci na účast mezi čtveřicí nejlepších. Postoupí ovšem jen v případě, že ve večerním duelu porazí světovou jedničku Novaka Djokoviče ve dvou setech.

Šestinásobný vítěz Masters Federer svedl s Nišikorim nečekaně napínavou bitvu. Švýcar, jenž v předchozím londýnském duelu ukončil po 23 zápasech Djokovičovu vítěznou sérii, šel sice vždy do vedení, japonský bojovník ale pokaždé dokázal srovnat krok. V úvodním setu si Federer výhru uniknout nenechal, ve druhém ale promarnil vedení 4:1.

Tatáž situace se pak opakovala i ve třetí sadě. Bývalá světová jednička nechala soupeře dotáhnout z 1:4 na 4:4, poslední dvě hry zápasu ale patřily k radosti bouřlivého londýnského publika Federerovi.

Turnaj mistrů: Výsledky a program