Federer na trávě vyladil formu. V Halle si zahraje o titul

ČTK ČTK
15. 6. 2013 15:31
Švýcarský tenista Roger Federer si v německém Halle zahraje o první titul v sezoně.
Švýcarský tenista Roger Federer
Švýcarský tenista Roger Federer | Foto: Reuters

Halle (Německo) - Švýcarský tenista Roger Federer si v německém Halle zahraje o první titul v sezoně. V dnešním semifinále porazil domácího obhájce Tommyho Haase 3:6, 6:3, 6:4 a oplatil mu porážku z loňského finále turnaje na trávě.

V nedělním finále bude třetí hráč světa usilovat o první titul od loňského srpna. Federerovým soupeřem bude Michail Južnyj, který porazil Richarda Gasqueta z Francie poradil 6:3 a 6:2. Ruského hráče Federer porazil ve všech 14 vzájemných zápasech a ztratil s ním jen tři sety.

Federer si v tomto roce zahraje ve finále podruhé. Před třemi týdny na antuce v Římě prohrál s Rafaelem Nadalem ze Španělska a prožívá nejdelší čekání na první titul v sezoně od roku 2000.

Tenisový turnaj mužů v Halle (tráva, dotace 779.665 eur):

Dvouhra - semifinále:

Federer (1-Švýc.) - Haas (3-Něm.) 3:6, 6:3, 6:4, Južnyj (Rus.) - Gasquet (2-Fr.) 6:3, 6:2.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

Muže, který při útoku na Kapitol házel po policistech věci, poslal soud na 44 měsíců do vězení

Americký soud odsoudil ke 44 měsícům vězení muže, který se účastnil útoku na Kapitol ze 6. ledna, informovala agentura Reuters. Nicholas Languerand po policistech házel předměty a svými činy se chlubil na sociálních sítích.

Obžaloba žádala pro Langueranda o sedm měsíců delší trest. Washingtonský okresní soudce John Bates prohlásil, že mírné snížení trestu je namístě s ohledem na osobní poměry muže, včetně jeho "extrémně obtížné a chaotické výchovy".

Když byl obžalovaný ještě dítě, jeho otec prý úmyslně zapálil přívěs, ve kterém byl se svou matkou, a málem je zabil. Soudci to během slyšení řekl dědeček Langueranda.

Languerand se v listopadu, kdy mu bylo 26 let, přiznal k jedinému obvinění z útoku na strážce zákona nebezpečnou zbraní. Úřady uvedly, že 6. ledna 2021 po policistech házel předměty, včetně oranžové dopravní zábrany, a jednomu z policistů vzal ochranný štít. Muž se poté útokem chlubil na sociálních sítích a sliboval, že příště se na místo vrátí s puškami. Policie ho zatkla v dubnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy