Fed Cup: Rozhodující debl? To by byla řež!

David Procházka
8. 2. 2013 6:00
Český tenisový pár Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká by v případném rozhodujícím pátém utkání 1. kola Fed Cupu čelili v neděli silné australské dvojici.
Snad budou mít v neděli Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká důvod k úsměvu i po případném rozhodujícím utkání čtyřhry v 1. kole Fed Cupu proti Austrálii.
Snad budou mít v neděli Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká důvod k úsměvu i po případném rozhodujícím utkání čtyřhry v 1. kole Fed Cupu proti Austrálii. | Foto: Eduard Erben

Ostrava - Jen si to představte! Stav 2:2 na zápasy a o postupu do semifinále letošního Fed Cupu bude rozhodovat závěrečná čtyřhra. V minulosti táhla český debl Květa Peschkeová, nyní má nehrající kapitán Petr Pála špičkovou dvojici H+H, tedy Andreu Hlaváčkovou a Lucii Hradeckou. Jenže také australská strana má co nabídnout...

Nehrající kapitánka Austrálie Alicia Moliková přivezla do Ostravy čerstvé a překvapivé finalistky Australian Open Ashleigh Bartyovou a Casey Dellacquaovou. Navíc bývalou světovou jedničku ve čtyřhře Samanthu Stosurovou. Má tedy z čeho vybírat.

Pála: V Austrálii umí debl každý

„V Austrálii umí debl snad každý, je to tenisová země!“ uznává Petr Pála, nehrající kapitán českého týmu, sám bývalý velmi dobrý deblista. „Když jsem tady ale na kurtu viděl Todda Woodbridge, tak snad ani nemá cenu jejich debl jakkoliv podceňovat,“ narážel na přítomnost šestnáctinásobného vítěze turnajů grandslamu ve čtyřhře a sedminásobného ve smíšené čtyřhře, který u Australského tenisového svazu působí jako šéf profesionálního tenisu.

Za stavu 2:2 by asi šla do čtyřhry Stosurová

Je velmi pravděpodobné, že za stavu 2:2 by šla do hry Samantha Stosurová. Její zkušenost a tvrdý servis, to nemůže talentované mládí Ashleigh Bartyové nahradit. Vždyť pro ni jde o premiéru ve Fed Cupu. „To bych nechal na Alicii Molikové, ještě jejich starosti na moji hlavu,“ usmívá se Petr Pála, ale jistě má podobný názor. Australanky mají i čtvrtou tenistku v partě do deblu. Slovenka Jarmila Gajdošová vyhrála letošní mix na Australian Open, ve finále spolu s Matthewem Ebdenem porazili český pár Lucie Hradecká, František Čermák.

Během a po finále se ale Hradecká s Gajdošovou o Fed Cupu nebavili. „Nepřišla na to řeč. Jarka je ale komplexní tenistka. Přesto počítáme spíš s variantou, že by za stavu 2:2 šly do hry Dellacquaová a Stosurová,“ potvrzuje Lucie Hradecká. „Samantha je bývalá světová jednička, má velké zkušenosti a skvělý servis i voleje,“ upozorňuje. „Od doby, kdy hraje skvěle singl, už se tolik deblu nevěnuje, ale pořád by patřila k nejlepším,“ je si jistá Hradecká.

Skvělý rok 2012 pro pár H+H

Ovšem také český tým má skvělé deblistky. Vždyť duo H+H od výhry na Roland Garros v roce 2011 patří k těm nejlepším párům na světě. Loni byly české tenistky v semifinále Australian Open a Roland Garros a ve finále Wimbledonu, olympiády, US Open a Turnaje mistryň. „Udělaly jsme loni velký krok do špičky, ale Fed Cup je těžká soutěž, navíc debl se hraje za stavu 2:2 a tlak je větší. Ale hrajeme doma, tak bychom to snad zvládly,“ přeje si Andrea Hlaváčková.

Los celého klání 1. kola Fed Cupu proběhne dnes na ostravské radnici v pravé poledne.

 

Právě se děje

Další zprávy