Startuje MS v ragby: Zlomí hroziví tanečníci Haky z Nového Zélandu prokletí?

Podívejte se na galerii největších favoritů nadcházejícího šampionátu v ragby. Dokáže Nový Zéland prolomit starou kletbu a zvítězit mimo svoji půdu?
NOVÝ ZÉLAND (ALL BLACKS). Číslo jedna na světovém žebříčku. Před každým šampionátem jsou považováni za největší favority, ale realita bývá složitější. Mistrovství vyhráli zatím „pouze“ dvakrát, vždy doma v letech 1987 a 2011. Nejobávanější soupeř? Francie, která dokázala All Blacks vyřadit v semifinále 1999 a čtvrtfinále 2007.
K jejich zápasům se vyplatí zasednout k TV s předstihem, abyste nepromeškali bojový tanec Haka, kterým začíná každý jejich mač. Pro dvě největší hvězdy týmu, Richieho McCawa a Dana Cartera, bude turnaj zřejmě poslední velkou akcí v jejich mezinárodní kariéře.
ANGLIE. Domácí jsou jediným týmem ze severní polokoule, kteří dokázali vyhrát šampionát. V roce 2003 v Austrálii, když finále s domácími „Wallabies“ rozhodl 20 sekund před koncem prodloužení zlatým kopem Jonny Wilkinson. Angličané se cítí, i když kvůli disciplinárním prohřeškům ze sestavy vyřadili svého nejlepšího mlynáře Dylana Hartleyho a tříčtvrtku Manu Tuilagiho.
Jenže Angličané mohou mít problém už v základní skupině, do které jim nalosovali další dva velmi silné týmy: Austrálii a Wales. A postoupit mohou pouze dva. Tým, který skončí na druhém místě ve skupině, narazí navíc pravděpodobně už ve čtvrtfinále na Jižní Afriku. Nic k závidění. Kapitán Chris Robshaw je ale pravý vůdce a Anglii požene dopředu 82 tisíc diváků na jejich „domácím“ stadionu Twickenham v Londýně.
Foto: Reuters
Sport Jindřich Šídlo, Sport
17. 9. 2015 11:13
Od pátku 18. září do soboty 31. října se bude v Anglii, tedy zemi, která ragby vymyslela, pořádat osmý světový šampionát v tomto sportu. Na akci, která patří mezi nejsledovanější na celém světě a na turnajích vyprodává stadiony jako na běžícím pásu, se letos kvalifikovalo opět dvacet reprezentací. Ze čtyř základních skupin jich dále postoupí osm.

Od pátku 18. září do soboty 31. října se bude v Anglii, tedy zemi, která ragby vymyslela, konat osmý světový šampionát v tomto sportu. Na akci, která patří mezi nejsledovanější na celém světě a na turnajích vyprodává stadiony jako na běžícím pásu, se letos kvalifikovalo opět dvacet reprezentací. Ze čtyř základních skupin jich dále postoupí osm.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou v úterý ráno zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn. Událost se obešla bez zranění, hasiči mají požár pod kontrolou. Ráno likvidovali také požár nákladního vagonu v Dolních Beřkovicích na Mělnicku, tam už byl provoz obnoven, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Událost v Karlštejně byla hlášena před 8:00. "Jednalo se o požár vagonu rychlíku společnosti Arriva. Všichni cestující byli evakuovaní, provoz byl na trati byl v obou směrech uzavřen," uvedl Sýkora. Podle Správy železnic šlo o požár motorové jednotky.

Zdroj: ČTK / BBC News
před 55 minutami

Počet turistů v Česku za 2. čtvrtletí stále nedosáhl předcovidových čísel

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve 2. čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Období před covidem se počet hostů nevyrovnal, ve druhém kvartále roku 2019 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR téměř 5,8 milionu hostů a o rok dříve téměř 5,5 milionu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku letošní údaj představuje nárůst o 229 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Počet přenocování hostů stoupl v letošním 2. čtvrtletí na 12 milionů nocí. Meziročně byl vyšší o 190 procent.

"Výkony ubytovacích zařízení v letošním 2. čtvrtletí ještě nedosáhly objemů před pandemií. Stále chybí zahraniční hosté, kterých se ubytovalo jen 65 procent v porovnání s rokem 2019. Zatímco návštěvnost domácích hostů výsledky 2. čtvrtletí 2019 již překonala," uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a životního prostředí ČSÚ Pavel Vančura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy