reklama
 
 

Farah při půlmaratonu v New Yorku upadl, v cíli zkolaboval

16. 3. 2014 16:12
Dvojnásobný olympijský vítěz Mo Farah zkolaboval v cíli půlmaratonu v New Yorku, v němž po pádu doběhl na druhém místě.

New York - Dvojnásobný olympijský vítěz Mo Farah zkolaboval v cíli půlmaratonu v New Yorku, v němž po pádu doběhl na druhém místě. Cílový prostor opustil na kolečkovém křesle, ale později ujistil, že je v pořádku. Britský mistr světa na tratích 5000 a 10.000 metrů nestačil jen na Keňana Geoffreyho Mutaie, který zvítězil za 1:00:50.

Farah za ním zaostal o 17 sekund a nevyšel mu ani útok na vlastní britský rekord (1:00:59). Třicetiletý rodák ze Somálska měl ošklivý pád před polovinou závodu, když běžel ve vedoucí osmičlenné skupině. Mutai toho využil a utekl mu společně s krajanem Stephenem Sambuem.

Farahovi se povedlo na posledním kilometru Sambua předstihnout, ale za cílem se skácel k zemi a seběhli se k němu zdravotníci. "Nic to není, jen jsem se vydal ze všech sil. Pořádně jsem se taky narazil. Po pádu jsem si říkal: nespěchej. Ale byla tam velká díra. Taky byla pořádná zima, větší než v Londýně," uvedl Farah, jenž na Manhattanu nezopakoval vítězství z roku 2011.

Dnešní závod mu posloužil zároveň jako příprava na první ostrý maraton v kariéře, který poběží v dubnu v Londýně. Na domácí půdě bude mít příležitost vrátit porážku Mutaiovi, který má na kontě úspěchy ve velkých maratonech v Berlíně, Bostonu a New Yorku.

Vítězkou ženského závodu se stala Keňanka Sally Kipyegová v traťovém rekordu 1:08:30.

autor: ČTK | 16. 3. 2014 16:12

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama