Házenkářští fanoušci učili Maďary ve vlaku moravské písničky

Petr Horčička
8. 12. 2013 14:44
České házenkářky přijelo na světový šampionát do srbského Nového Sadu podpořit na třicet fanoušků.
Čeští fanoušci na MS v házené
Čeští fanoušci na MS v házené | Foto: Petr Horčička

Novi Sad - České házenkářky přijelo na světový šampionát do srbského Nového Sadu podpořit na třicet fanoušků. Třetina z nich z nich za svými oblíbenkyněmi přicestovala přímým vlakem z Čech už v pátek večer. Nálada ve vlaku během jedenáctihodinové cesty byla opravdu hodně veselá.

Českým fanouškům patřil celý vlak

Fanoušci, oblečení v národních barvách, přistoupili v Břeclavi do vlaku, který vypravily České dráhy z Prahy až do Bělehradu. Jejich přítomnost pocítil okamžitě celý vlak. Ne, že by dělali nějaké neplechy, ale jejich hlasité podporování českého týmu bylo slyšet od prvního až po poslední vagon. Nikdo je nedokázal zastavit.

Pokusila se o to až maďarská průvodčí. Ta jednomu z fanoušků chtěla zabavit trumpetu, ale muž v českém dresu byl jednoznačně proti.

„Počkej, dám jí ochutnat své domácí feferonky a třeba nám to všechno odpustí,“ přemítal Čech. „Nejspíš čeká, až zatroubím,“ pokračoval dále s úsměvem na tváři pozitivně naladěný fanoušek házené.

Maďaři dostali lekce zpěvu

Ten si během cesty hlasitě prozpěvoval společně s ostatními nejrůznější moravské písničky. Házená šla v ten moment stranou a fanoušci se proměnili v učitele zpěvu. Rozmístili se po celém voze a písničky učili ostatní cestující ve vagóně, kterými byli převážně Maďaři.

Korpulentní zaměstnankyně maďarských drah chtěla nejprve zavolat policii, poté se ale s českou výpravou skamarádila. Jeden fanoušek se do ní zakoukal, nemohl z ní spustit oči a neustále na ni pokřikoval „I love you“. Maďarka se pokaždé culila.

Od té doby se z rázné ženy menší postavy stala oblíbenkyně české výpravy. Vždy, když průvodčí procházela vozem, fanoušci na ní hlasitě pokřikovali. „Pojeď fandit s námi,“ zaznělo z předních sedadel.

Příznivci věří v postup ze skupiny

Na hranicích Maďarska s Rumunskem už ale měla od zpěváků z moravské metropole pokoj, neboť Maďarku vystřídali srbští kolegové. Po přejetí srbských hranic a trojnásobné pasové kontrole už jim však do zpěvu moc nebylo. Cesta byla opravdu dlouhá a pasažéři už byli velmi unavení.

„Holky budeme podporovat po celou dobu šampionátu. Věříme, že postoupíme ze základní skupiny, čímž bychom si tu pobyt prodloužili,“ prozradil jeden z Čechů.

První porážka neubrala nic na optimismu

Na vítězství si ale bude muset spolu s ostatními počkat. České reprezentantky ve svém úvodním zápase s Maďarskem sice na začátku vedly, ale po dvaceti odehraných minutách začaly úřadovat Maďarky, které nakonec dokráčely k pohodlnému vítězství.

Fanoušci českého týmu byli po celý zápas hlasitě slyšet, a to i přes to, že přímo nad nimi byl početnější maďarský tábor.

„Nechápu to. Ochranka nám před vstupem do haly zabavila trumpety, řehtačky a dokonce i zapalovače,“ smutnil jeden z přítomných diváků. Další čeští fanoušci dorazili během pátku a soboty po vlastní ose. V Novém Sadu podporuje české házenkářky zhruba třicet fanoušků.

V pondělí čeká na české házenkářky další těžký zápas. Od 17 hodin přivítají v Novém Sadu Německo, které v sobotu rozebralo Austrálii. Poprvé po zranění by měla za český tým nastoupit zkušená Petra Vítková, jediná pamětnice posledního českého vystoupení na světovém šampionátu v Chorvatsku v roce 2003.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy