26. 2. 2011 12:30
Američanka ve sjezdu zdolala Mazeovou i Rieschovou
Lindsey Vonnová.
Lindsey Vonnová. | Foto: Reuters

Aare - Americká lyžařka Lindsey Vonnová ovládla sjezd Světového poháru ve švédském Aare, když porazila o 13 setin sekundy Slovinku Tinu Mazeovou. Třetí skončila vedoucí žena seriálu Maria Rieschová z Německa.

Vonnová si díky vítězství připsala jubilejní čtyřicátý triumf kariéry ve Světovém poháru a spravila si chuť po páteční superkombinaci, v níž skončila až šestá.

Superkombinaci v Aare ovládla Maria Rieschová

V celkovém pořadí seriálu zůstává Američanka druhá, ale na Rieschovou ztrácí už jen 176 bodů. Pořadí ve sjezdu je opačné, Vonnová vede o 103 bodů před Němkou.

České reprezentantky se v Aare na start sjezdu nepostavily.

Sjezd poznamenal těžký pád švýcarské lyžařky Kamerové. Závod musel být na několik minut přerušen, když vlétla do ochranné sítě. Jak vážný je její stav a jaká utrpěla zranění, se zatím neví.