Famózní série Clippers. Vyhráli už popatnácté v řadě

28. 12. 2012 8:57
Basketbalisté Los Angeles Clippers uštědřili Bostonu debakl 106:77 a vyhráli popatnáctné v řadě.
Basketbalista LA Clippers je bráněn bostonským Kevinem Garnettem
Basketbalista LA Clippers je bráněn bostonským Kevinem Garnettem | Foto: Reuters

Los Angeles -  Pořádně dlouhou sérii vítězství mají na kontě basketbalisté Los Angeles Clippers, kteří uštědřili Bostonu debakl 106:77 a vyhráli už popatnácté. Basketbalisté Oklahomy zdolali v NBA Dallas 111:105 po prodloužení.

Clippers se stali prvním týmem po čtyřech letech, který dokázal zvítězit patnáctkrát za sebou. Posledním celkem s takovou sérií byl přitom právě Boston.

Clippers na soupeře udeřili a po osmi minutách už vedli 24:9. Domácí mužstvo v utkání ani jednou neprohrávalo a nakonec zvítězilo o 29 bodů. Nyní mají Clippers v celé NBA nejlepší bilanci, čítající 23 výher a šest porážek.

Clippers střelecky vedli náhradníci Matt Barnes (21 bodů) a Jamal Crawford s 17 body. Za Boston nastřílel 16 bodů Kevin Garnett.

Dallas trojkou zachránil alespoň prodloužení

Oklahoma na svém hřišti po většinu utkání prohrávala, ale v závěru čtvrté čtvrtiny otočila skóre šňůrou 9:2. Prodloužení Dallasu zachránil nevídanou trojkou se závěrečným klaksonem Darren Collison. Nejlepší střelec Mavericks v utkání totiž v časové tísni vystřelil, ačkoli dostal přihrávku do vzduchu a nestihl ani dopadnout na zem.

Prodloužení ale ovládli domácí Thunder. Osm bodů v něm obstaral Russel Westbrook, kterému se jinak v utkání střelecky moc nedařilo: celkem zaznamenal 16 bodů a deset asistencí.

Střelcem zápasu byl Kevin Durant s 40 body, Serge Ibaka ve vítězném týmu přidal 19 bodů a 17 doskoků. Dallas vedl s 32 body Collison, Dirk Nowitzki ve svém druhém utkání po rekonvalescenci zaznamenal devět bodů a šest doskoků.

"Oba týmy hrály s maximálním úsilím. My máme očividně na čem pracovat. Dnes byl fenomenální Serge Ibaka,? pochválil trenér Oklahomy Scott Brooks svého španělského svěřence.

NBA:

LA Clippers - Boston 106:77, Oklahoma City - Dallas 111:105 po prodl..

3. Portland 27 14 13 51,9
4. Minnesota 26 13 13 50,0