Extrémní výzva. Na MČR v survivalu vítězové nastoupali víc než na Mont Blanc

Extrémní výzva. Na MČR v survivalu vítězové nastoupali víc než na Mont Blanc
Krásy Podkrkonoší poslední květnový víkend obdivovaly sportovní dvojice, které se odhodlaly k účasti na již osmém ročníku extrémního závodu Hannah EPO Survival.
Jinými slovy jde o MČR v přírodním víceboji. Letos se na startovní čáře potkalo téměř 300 závodníků, kteří se ve tři hodiny ráno vydali za svitu čelovek na 13hodinovou trať.
Týmy závodí ve dvojicích a čekají na ně všechny možné outdoorové disciplíny, které si vybavíte. Třeba jízda na inlinech.
Nebo slanění a skalní lezení. Start proběhl v kempu Svatá Kateřina v Chotěvicích. Účastníci se ale podívali do širokého okolí, třeba i na speciální trailové stezky pro horská kola nedaleko Trutnova.
Foto: EPO Survival/Andrea Nogová
Sport Sport
9. 6. 2019 10:00
Podívejte se na obrázky z extrémního závodu Hannah EPO Survival, kde se o posledním květnovém víkendu 300 závodníků vydalo na třináctihodinovou trať.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy