Extrémní výzva. Na MČR v survivalu vítězové nastoupali víc než na Mont Blanc

Extrémní výzva. Na MČR v survivalu vítězové nastoupali víc než na Mont Blanc
Krásy Podkrkonoší poslední květnový víkend obdivovaly sportovní dvojice, které se odhodlaly k účasti na již osmém ročníku extrémního závodu Hannah EPO Survival.
Jinými slovy jde o MČR v přírodním víceboji. Letos se na startovní čáře potkalo téměř 300 závodníků, kteří se ve tři hodiny ráno vydali za svitu čelovek na 13hodinovou trať.
Týmy závodí ve dvojicích a čekají na ně všechny možné outdoorové disciplíny, které si vybavíte. Třeba jízda na inlinech.
Nebo slanění a skalní lezení. Start proběhl v kempu Svatá Kateřina v Chotěvicích. Účastníci se ale podívali do širokého okolí, třeba i na speciální trailové stezky pro horská kola nedaleko Trutnova.
Foto: EPO Survival/Andrea Nogová
Sport Sport
9. 6. 2019 10:00
Podívejte se na obrázky z extrémního závodu Hannah EPO Survival, kde se o posledním květnovém víkendu 300 závodníků vydalo na třináctihodinovou trať.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 40 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy