reklama
 
 

Evansova generálka na 100. Tour? Italské Giro!

30. 3. 2013 15:23
Australský cyklista Cadel Evans se zúčastní letošního ročníku Gira d'Italia.

Melbourne - Australský cyklista Cadel Evans se zúčastní letošního ročníku Gira d'Italia. Šestatřicetiletý jezdec chce závod pojmout především jako přípravu na Tour de France, kde by chtěl zopakovat triumf z roku 2011.

Evansovi loni znemožnil obhajobu žlutého trikotu na Tour Brit Bradley Wiggins, rodák z města Katherine za ním i kvůli virovému onemocnění skončil s více než čtvrthodinovým odstupem sedmý.

V olympijském závodu s hromadným startem skončil Evans 79. a do časovky v Londýně, stejně jako do dalších závodů v závěru roku, kvůli únavě a zdraví ani nenastoupil.

Evans: Mám potenciál vyhrát!

"Moje situace je trochu zvláštní, protože není tolik cyklistů, kteří by podávali lepší výkony s dvěma závody Grand Tour v nohách. V mojí situaci, se všemi těmi závody, o které jsem loni přišel, potřebuji podobný program a jsem s ním spokojený. Tým dá všechno do Tour de France," uvedl Evans v prohlášení stáje BMC.

Na Giru se letos představí i Wiggins a spekuluje se o tom, že jeho stáj Sky bude na Tour de France podporovat jeho krajana Christophera Frooma. Evans si věří na pozici týmového lídra BMC a prohlásil, že média mají ohledně jeho potenciálu "příliš krátkodobou paměť".

autor: Sport | 30. 3. 2013 15:23

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama