Evans se rozloučil třetím místem na Tour Down Under

ČTK ČTK
26. 1. 2015 9:14
Vítěz Tour de France z roku 2011 Australan Cadel Evans obsadil v posledním velkém závodu své kariéry, etapovém podniku Tour Down Under, třetí místo.
Cadel Evans
Cadel Evans | Foto: Reuters

Adelaide (Austrálie) - Vítěz Tour de France z roku 2011 Australan Cadel Evans obsadil v posledním velkém závodu své kariéry, etapovém podniku Tour Down Under, třetí místo.

Úvodní díl WorldTour v Austrálii ovládli domácí jezdci. Vítězem se stal Rohan Dennis před Richiem Portem, kterého po šesti etapách porazil o dvě sekundy. Sedmatřicetiletý Evans zaostal o 20 sekund.

Závěrečné kritérium na 90 km v Adelaide, které v závěru poznamenal hromadný pád asi 30 jezdců, vyhrál Nizozemec Wouter Wippert.

Evans, kterého v sobotu Porte odsunul z druhé příčky celkové klasifikace, si nedělal nic z toho, že při loučení nedopadl lépe. "Takhle jsem si konec kariéry představoval. Odcházím s vědomím, že jsem do toho dal všechno, bez jakýchkoli výčitek," uvedl. Jeho úplnou derniérou bude na přelomu ledna a února nový závod Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Cyklistický závod Tour Down Under (WorldTour) - 6. etapa (90 km):

1. Wippert (Niz./Drapac) 1:56:09, 2. Haussler (Austr./IAM), 3. Vallé (Belg./Lotto), 4. Brutt (Rus./Tinkoff-Saxo), 5. Impey (JAR/Orica), 6. Bonifazio (It./Lampre) všichni stejný čas.

Konečné pořadí: 1. Dennis (Austr./BMC) 19:15:18, 2. Porte (Austr./Sky) -2, 3. Evans (Austr./BMC) -20, 4. Dumoulin (Niz./Giant-Alpecin) -22, 5. Fernández (Šp./Movistar) -24, 6. Pozzovivo (It./AG2R) -31.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy