Euroligu ovládl Panathinaikos, Welsch třetí

ČTK, SportPlus
6. 5. 2007 23:24
Atény - Basketbalisté Panathinaikosu Atény za bouřlivé podpory devatenácti tisíc fanoušků vyhráli Evropskou ligu, třetí místo získala Welschova Málaga.

Ve finále Final Four v řecké metropoli využil Panathinaikos výhody domácího prostředí a porazil obhájce trofeje CSKA Moskva 93:91. Domácí vyhráli elitní evropskou basketbalovou soutěž počtvrté v klubové historii, poprvé od roku 2002.

Panathinaikos měl výborný vstup do zápasu a rychle se dostal do vedení 16:8. Hráči ruského klubu poločas prohráli o deset bodů, ale nevzdali se a krátce po změně stran se dostali do vedení 51:50. Domácí se však znovu vzchopili, vybudovali si mírný náskok a udrželi ho až do konce.

Nejlepším střelcem utkání byl se třiadvaceti body Řek Theodoros Papalukas v dresu CSKA, vítězný tým táhl především autor dvaceti bodů Ramunas Šiškauskas z Litvy.

Výsledek - finále:
Panathinaikos Atény - CSKA Moskva 93:91 (18:17, 46:36, 65:57)
Nejvíce bodů: Šiškauskas 20, Tomaševič 16, Diamantidis 15, Vujanič a Batiste po 12, Chatzivrettas 10 - Papalukas 23, Smodis 18, Langdon 16, Holden 11. Diváci: 19.000.

Welsch získal s Málagou bronz

Basketbalista Jiří Welsch vybojoval s Málagou v Evropské lize bronzové medaile. V nedělním utkání o třetí místo jeho tým zdolal ve španělském derby Tau Ceramica těsně 76:74 díky koši Marcuse Browna zhruba sekundu před závěrečnou sirénou. Český reprezentant strávil na palubovce 19 minut a přispěl k výhře čtyřmi body.