Etixx Quick-Step vyhrál v Uničově časovku, v čele je Štybar

13. 8. 2015 23:01
Favorizovaná formace stáje ProTour Etixx Quick-Step vyhrála úvodní týmovou časovku sedmého ročníku etapového závodu Czech Cycling Tour
Zdeněk Štybar.
Zdeněk Štybar. | Foto: ČTK

Uničov - Favorizovaná formace stáje ProTour Etixx Quick-Step vyhrála úvodní týmovou časovku sedmého ročníku etapového závodu Czech Cycling Tour. Cílem závodu na 20,4 kilometru v Uničově projel první Zdeněk Štybar, proto se oblékl do růžového trikotu lídra závodu první kategorie kalendáře UCI.

Belgická stáj, v níž kromě Štybara jede ještě úřadující domácí šampion Petr Vakoč, porazila o devět vteřin německou stáj Bora-Argon, v které byl ústřední postavou sedmičky jezdců mistr republiky v časovce Jan Bárta. Třetí skončil celek CCC Sprandi Polkowice s dvojicí Čechů Janem Hirtem a Josefem Černým.

"Na trikot lídra se těším. Dlouho jsem v něm nejel, naposledy před rokem na Enecu a jsem rád, že to je doma," řekl Štybar. Úplně ale spokojen s časovkou nebyl. "Myslel jsem si, že pojedeme lépe. Zbytečně rychle jsme ztratili dva kluky Wisniowského, Gaviriu a poté i Keisseho. Nakonec jsme to tahali ve třech, ale důležité bylo, že jsme vydrželi," uvedl Štybar.

Český reprezentační tým obsadil až 16. místo s mankem 1:33, což znamená velkou ztrátu pro dvojnásobného vítěze závodu Leopolda Königa. "Bylo to hodně těžké. Jeli jsme spolu poprvé, máme mladé kluky a tak jsme nakonec dojeli jen s vypětím ve čtyřech. Technicky jsme si vedli dobře, ale výkonnostně to již tak dobré nebylo," řekl šestý muž letošního Gira d'Italia. "Ztráta je velká a budeme muset zvážit strategii. Než bojovat o páté místo, tak bude asi lepší chtít vyhrát etapu," uvažoval König.

Páteční druhá etapa ze čtyř měří 178 kilometrů a povede z Olomouce do Uničova.

Poznámka redakce: Zdeněk Bakala, který je majitelem stáje Etixx - Quick-Step, vlastní zároveň vydavatelství Economia, pod nějž patří i Aktuálně.cz.

Aktualizováno před 37 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.