Skvělý úspěch v e-sportech. Čeští piloti uspěli na draftu a pojedou virtuální formuli 1

Sport Sport
12. 7. 2018 12:02
Čeští piloti Michal Šmídl a Martin Štefanko zazářili na draftu F1 Esport Series. Vybrala si je stáj Haas jako oficiální jezdce. To znamená, že budou hájit barvy tohoto týmu v rámci oficiálních e-sports závodů formule 1.
F1 Esport Series; Martin Štefanko
F1 Esport Series; Martin Štefanko | Foto: F1 Esports Series

Praha - Seriál formule 1 sice sbalil své kufry po závodě v britském Silverstone, jednotlivé stáje si ale pobyt na Britských ostrovech prodloužily. Způsobil to draft seriálu oficiálních závodů F1 Esports, kde zazářili čeští piloti Michal Šmídl a Martin Štefanko. 

Oba Čechy si vybrala jako své oficiální zástupce stáj formule 1 Haas, za kterou v reálných závodech jezdí Romain Grosjean a Kevin Magnussen. Čeští piloti budou stáj reprezentovat ve sportu virtuálním - s ostatními piloty budou bojovat skrze obrazovku počítače. 

Závody F1 Esports Series spustil jako vlastní sérii šampionát formule 1. Nejprve boje odstartovaly kvalifikací, po nynějším draftu už odstartují boje o prvenství v letošní sezóně. Do kvalifikace se zapojilo více než 66 tisíc účastníků, na okruh Silverstone dorazila pouhá čtyřicítka jezdců, z nichž stáje volily šestnáct nejlepších. 

Čtyřicítka závodníků byla v Británii pod drobnohledem jednotlivých stájí, museli projít několika testy, které zkoumaly schopnosti pilotů. Jednalo se například o zkoušku z pravidel, dále pak fyzických testů v rychlosti, vytrvalosti a rychlosti reakce. Některé dovednosti se totiž přenášejí z reálných závodů formule 1 do těch virtuálních - většina jezdců má dokonce zkušenosti ze závodů motokár. 

Čeští piloti, Michal Šmídl i Martin Štefanko, oba působí v rámci série Mercedes Benz Virtual GP, kde sbírají jeden úspěch za druhým. 

Martin Štefanko, který letos oslaví dvacáté narozeniny, má za sebou 30 startů v šampionátu Virtual GP. Z toho hned ve 14 případech dokončil na pódiu, slavil 5 vítězství a zajel 4 nejrychlejší kola závodu. Třiadvacetiletý Michal Šmídl se účastnil Virtual GP již od samého začátku. Na kontě má 40 startů a fantastických 39 pódií. Z vítězství se těšil ve 28 případech a nejrychlejší kolo si připsal hned v 8 závodech.

Celý F1 Esports Pro Draft mohli diváci sledovat živě prostřednictvím oficiálního Facebooku Formule 1. Kromě toho ho také vysílala řada světových televizí, včetně britské Sky Sports F1. Navíc se celá akce těší velké pozornosti motoristických, sportovních i herních médií.

"Musím říct, že cítím obrovskou úlevu, protože ty výzvy mi tady moc nešly, ale hádám, že Haas F1 Team vidí můj potenciál a věří mi, takže jsem opravdu šťastný," řekl bezprostředně po draftu všem přítomným novinářům a divákům Martin Štefanko. 

"Je to velký krok vpřed pro moji kariéru a velké zadostiučinění pro mé rodiče. Jsem velmi rád, že si mě Haas F1 Team zvolil jako svého hlavního jezdce. Věříme, že s Martinem dokážeme v nadcházející Pro Series velké věci. Chtěl bych poděkovat tátovi, mámě a celé rodině za velkou podporu po celou dobu mého virtuálního závodění. Také svým kamarádům, kolegům z práce a nejbližším lidem v mém okolí," poslal zprávu přímo z draftu Michal Šmídl.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy