Emmons: Stěhování už máme oba po krk, usadíme se v Plzni

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
28. 2. 2013 12:15
Devětadvacetiletá trojnásobná olympijská medailistka a šampionka z her v Pekingu se tak rozhodla přestěhovat do Česka i proto, že v červnu čekají s manželem druhého potomka.
Kateřina Emmons se minimálně do olympijských her v Riu de Janeiro rozhodla s rodinou usídlit v Plzni.
Kateřina Emmons se minimálně do olympijských her v Riu de Janeiro rozhodla s rodinou usídlit v Plzni. | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Přestože Kateřina Emmons původně se svým manželem Matthewem zamýšlela, že se natrvalo usadí v USA, na přelomu roku se rozhodli, že minimálně do olympijských her v roce 2016 v Riu de Janeiro budou bydlet v Plzni, kde se česká střelkyně narodila.

Devětadvacetiletá trojnásobná olympijská medailistka a šampionka z her v Pekingu se tak rozhodla i proto, že v červnu čekají s manželem druhého potomka.

"V půlce června se to narodí, už jsme se rozhodli, že minimálně do Ria zůstaneme v Plzni. Nenašli jsme v Americe místo k životu, které by nám dlouhodobě vyhovovalo, takže jsme se rozhodli pro Plzeň a já doufám, že jsme se tak rozhodli napořád. Až po Riu se ale definitivně rozhodneme," řekla Emmons na čtvrteční tiskové konferenci po příletu z USA.

Katko, jak přijal Váš manžel zprávu, že se stěhujete do Plzně?
Nepřišlo mi, že by to pro něj bylo až tak těžké, naprosto si to tady zamiloval, i proto pro něj bylo snazší se sem přestěhovat. Určitě to pro něj nebude nevýhoda, má v Plzni vynikající střelecké podmínky, spoustu místa pro trénování, ale i pro projížďky na kole.

Vzhledem k tomu, že jste přijela jen s dcerou Julií, je nasnadě otázka, kdy z Ameriky přijede on?
Matt má ještě v New Yorku zdravotní kontrolu, takže přijede na konci března. Pro něj to samozřejmě bude těžší, Státy mu budou chybět, ale oba už se nechceme zase stěhovat, máme už toho docela po krk.

Jaký byl hlavní důvod, proč jste se rozhodli z Ameriky odstěhovat?
Chybělo nám takové to domácí prostředí, nikoho jsme v Coloradu neznali, neměli jsme si s kým promluvit, nikdo tam neměl nikoho z rodiny. Navrhla jsem to stěhování už před rokem, ale oba jsme se shodli na tom, že rok před olympiádou by pro nás oba bylo těžké všechno zvládnout, tak jsme tam zůstali.

A jaké to je pro Vaši dceru Julii?
Pro malou to vůbec těžké nebylo, moc si neuvědomuje, co se děje, ona ví, že má dva domovy, jeden tady a jeden v Americe.

Už máte plán, co budete po ukončení vašich kariér s Mattem dělat?
Je hodně pravděpodobné, že se po Riu už ke střílení nedonutím. Mám spoustu nápadů, co bych dělala, určitě bych pokračovala ve fyzioterapii, kterou jsem vystudovala.

A Matt?
Ve Státech by to pro nás bylo lepší po finanční stránce, je to i lepší pro Matta, který tam má větší možnost najít si práci. Rozhodl ale stesk po rodině. Teď je to pro nás nejdůležitější úkol, najít do Ria něco, co by pak mohl v Plzni dělat.

Museli jste kvůli stěhování něco v USA nechat?
Spoustu věcí, hlavně oblečení jsme tam nechali, ale třeba nábytek, který jsme si jako první koupili společně, ten jsme si vzali s sebou.

Už jste si říkala, jak dlouho po porodu se ke střílení vrátíte?
Myslela jsem si, že ještě stihnu závody na konci prosince, ale všechno mě bolelo, takže jsem si říkala, že budu rehabilitovat. Teď je plán takový, že bych jela na závody v listopadu, prosinci. Teď ale budu sledovat evropský šampionát. Juniorky se umístily na druhém místě, což je super začátek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR provedla další raketový test, letos už počtvrté

Severní Korea odpálila z letiště v hlavním městě Pchjongjangu směrem k Japonskému moři dvě střely, které by mohly být balistické, oznámila jihokorejská armáda. Také podle japonské pobřežní stráže mohlo jít o balistické rakety. KLDR provedla od začátku letošního roku již několik raketových testů, čímž si vysloužila kritiku mezinárodního společenství, uvedla agentura Reuters.

Dnešní zkouška zřejmě zahrnovala dvě balistické střely krátkého doletu, odpálené východně od letiště v Pchjongjangu, uvedl v prohlášení jihokorejský Společný sbor náčelníků štábů.

Japonský ministr obrany Nobuo Kiši sdělil, že střely urazily vzdálenost asi 300 kilometrů a dopadly do moře poblíž severokorejského východního pobřeží. Kiši připomněl, že vývoj balistických střel KLDR zakazují rezoluce Rady bezpečnosti OSN a že severokorejské zkoušky představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství i samotné Japonsko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy