Emiráty? Je to na hlavu, kromě pádlování se tam nedá nic dělat, říká vicemistryně světa Fišerová

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
2. 5. 2018 19:30
Dvacetiletá vodní slalomářka Tereza Fišerová si loni na mistrovství světa dojela na single kanoi pro stříbrnou medaili, což je zatím její životní úspěch. "Celá sezona byla skvělá, takže bych si moc přála, abych ji zase zopakovala," usmívala se v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
ME ve vodním slalomu 2017: Tereza Fišerová
ME ve vodním slalomu 2017: Tereza Fišerová | Foto: Adam Svoboda, www.kanoe.cz

Jak jste si odpočinula po té báječné sezoně?

Měsíc jsem si užívala volných dní, ale v listopadu už jsem sbírala síly na kondičním soustředění v Liberci a pak už moje kroky vedly k vodě. V zimě to sice trochu bolelo, ale zvládla jsem všechno bez větších komplikací.

Vydala jste se také za teplem?

Ano, koncem ledna na čtyři týdny do Spojených arabských emirátů. Byla jsem tam třikrát a vždy musím zpívat stejnou písničku. Je to tam pro mě náročné především na hlavu, protože se tam kromě pádlování nedá nic jiného dělat. Pořádným zpestřením nejsou ani případné výlety. Po kratší domácí přestávce jsem potom s reprezentačním týmem odletěla na deset dní do brazilského Ria, kde se koncem září bude konat mistrovství světa. Seznámili jsme se s tratí, na které se šampionát uskuteční.

V Brazílii už se vám líbilo víc?

Bylo nepříjemné vedro až dusno a velká vlhkost, což moc dobře nesnáším…

Tak doma snad bude lépe, o víkendu vás čekají první dva nominační závody v Trnávce a o týden později v pražské Troji. Co pro vás znamenají?

Díky loňskému stříbru ze světového šampionátu mám nominaci do reprezentačního družstva pro mistrovství Evropy i světa jistou, takže se budu jen snažit dokázat, že moje úspěchy nebyly náhodné. A na kajaku si chci v kategorii do 23 let otevřít dvířka do reprezentace.

Změnilo se něco na vašem dilematu, jestli kanoe, či kajak?

Stále tak trochu váhám, čemu dát přednost. V kanoi se mi však daří přece jen o něco víc, ale na kajaku budu vždy ráda trénovat, protože mi v mých kanoistických vystoupeních velice pomáhá.

S jakými představami tedy vstupujete do letošní sezony?

Každý závod si chci stoprocentně užít, ale o výsledcích neuvažuji. Každá enormní snaha o obhájení předchozích úspěchů totiž vrtá díru v hlavě. Dobře vím, že všechny letošní starty na české i zahraniční vodě budou pro mě těžší než loni.

Začátkem června se v pražské Troji koná mistrovství Evropy. Nemyslíte si, že by vám po vydařené jízdě v domácích peřejích slušela medaile?

Určitě by mi slušela, do Prahy se moc těším, budou mi v nesporně báječné divácké atmosféře fandit rodinní příslušníci i kamarádi. Ale já jsem zatím jen pevně rozhodnutá předvést všechno, co ve mně bude. Na co to bude stačit, to se teprve uvidí. Nejlepší evropské kanoistky už o mně určitě vědí.

Budete startovat také v závodech Světového poháru?

Po pražském mistrovství jsou na programu tři, kterých se zúčastním. Navíc v mixu s Jakubem Jáněm budeme bojovat o nominaci na mistrovství světa.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Řecko schválilo zákon protim demonstracím, tisíce lidé proti němu protestují

Řecký parlament dnes schválil zákon regulující pouliční demonstrace, proti kterému v centru Atén zároveň protestovaly tisíce lidí. Legislativu navrhla řecká konzervativní vláda, podle které časté demonstrace ohrožují veřejnou bezpečnost a mají negativní dopady na obchod, píše agentura Reuters.

Před parlamentní budovou proti právní úpravě demonstrovalo okolo 10 000 lidí. Od hlavního davu se oddělila skupina manifestantů, která na dohlížející policii házela zápalné lahve. Bezpečnostní složky proti nim zakročily slzným plynem.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Někdejší Trumpův právník Cohen znovu nastoupil do vězení

Někdejší právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen znovu nastoupil do vězení poté, co jej v květnu úřady propustily do domácího vězení kvůli obavám, že by mohl přijít do styku s lidmi nakaženými koronavirem. Americké úřady podle Cohenova právníka došly k závěru, že někdejší Trumpův důvěrník porušil podmínky, na jejichž základě byl propuštěn do domácího vězení, napsal server televize CNBC.

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Americké úřady se bojí, že by se Epsteinova přítelkyně mohla po svém zatčení zabít. Nosí proto i oblek z papíru

Americké federální úřady se obávají, že by dlouholetá přítelkyně zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina Ghislaine Maxwellová mohla po svém zatčení spáchat ve vězení sebevraždu. Sebrali jí proto veškeré látkové oblečení a povlečení a dali jí namísto toho oblek z papíru, napsala agentura AP s odkazem na nejmenovaný informovaný zdroj.

Maxwellová je nyní ve federální věznici ve městě New York. Tamní vězeňská služba přitom přijala výjimečná opatření, jejichž cílem je zajistit, aby si zadržená neublížila sama nebo ji nenapadli spoluvězni, uvedl zdroj AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy