Emiráty? Je to na hlavu, kromě pádlování se tam nedá nic dělat, říká vicemistryně světa Fišerová

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
2. 5. 2018 19:30
Dvacetiletá vodní slalomářka Tereza Fišerová si loni na mistrovství světa dojela na single kanoi pro stříbrnou medaili, což je zatím její životní úspěch. "Celá sezona byla skvělá, takže bych si moc přála, abych ji zase zopakovala," usmívala se v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
ME ve vodním slalomu 2017: Tereza Fišerová
ME ve vodním slalomu 2017: Tereza Fišerová | Foto: Adam Svoboda, www.kanoe.cz

Jak jste si odpočinula po té báječné sezoně?

Měsíc jsem si užívala volných dní, ale v listopadu už jsem sbírala síly na kondičním soustředění v Liberci a pak už moje kroky vedly k vodě. V zimě to sice trochu bolelo, ale zvládla jsem všechno bez větších komplikací.

Vydala jste se také za teplem?

Ano, koncem ledna na čtyři týdny do Spojených arabských emirátů. Byla jsem tam třikrát a vždy musím zpívat stejnou písničku. Je to tam pro mě náročné především na hlavu, protože se tam kromě pádlování nedá nic jiného dělat. Pořádným zpestřením nejsou ani případné výlety. Po kratší domácí přestávce jsem potom s reprezentačním týmem odletěla na deset dní do brazilského Ria, kde se koncem září bude konat mistrovství světa. Seznámili jsme se s tratí, na které se šampionát uskuteční.

V Brazílii už se vám líbilo víc?

Bylo nepříjemné vedro až dusno a velká vlhkost, což moc dobře nesnáším…

Tak doma snad bude lépe, o víkendu vás čekají první dva nominační závody v Trnávce a o týden později v pražské Troji. Co pro vás znamenají?

Díky loňskému stříbru ze světového šampionátu mám nominaci do reprezentačního družstva pro mistrovství Evropy i světa jistou, takže se budu jen snažit dokázat, že moje úspěchy nebyly náhodné. A na kajaku si chci v kategorii do 23 let otevřít dvířka do reprezentace.

Změnilo se něco na vašem dilematu, jestli kanoe, či kajak?

Stále tak trochu váhám, čemu dát přednost. V kanoi se mi však daří přece jen o něco víc, ale na kajaku budu vždy ráda trénovat, protože mi v mých kanoistických vystoupeních velice pomáhá.

S jakými představami tedy vstupujete do letošní sezony?

Každý závod si chci stoprocentně užít, ale o výsledcích neuvažuji. Každá enormní snaha o obhájení předchozích úspěchů totiž vrtá díru v hlavě. Dobře vím, že všechny letošní starty na české i zahraniční vodě budou pro mě těžší než loni.

Začátkem června se v pražské Troji koná mistrovství Evropy. Nemyslíte si, že by vám po vydařené jízdě v domácích peřejích slušela medaile?

Určitě by mi slušela, do Prahy se moc těším, budou mi v nesporně báječné divácké atmosféře fandit rodinní příslušníci i kamarádi. Ale já jsem zatím jen pevně rozhodnutá předvést všechno, co ve mně bude. Na co to bude stačit, to se teprve uvidí. Nejlepší evropské kanoistky už o mně určitě vědí.

Budete startovat také v závodech Světového poháru?

Po pražském mistrovství jsou na programu tři, kterých se zúčastním. Navíc v mixu s Jakubem Jáněm budeme bojovat o nominaci na mistrovství světa.

 

Právě se děje

před 35 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy