Emiráty? Je to na hlavu, kromě pádlování se tam nedá nic dělat, říká vicemistryně světa Fišerová

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
2. 5. 2018 19:30
Dvacetiletá vodní slalomářka Tereza Fišerová si loni na mistrovství světa dojela na single kanoi pro stříbrnou medaili, což je zatím její životní úspěch. "Celá sezona byla skvělá, takže bych si moc přála, abych ji zase zopakovala," usmívala se v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
ME ve vodním slalomu 2017: Tereza Fišerová
ME ve vodním slalomu 2017: Tereza Fišerová | Foto: Adam Svoboda, www.kanoe.cz

Jak jste si odpočinula po té báječné sezoně?

Měsíc jsem si užívala volných dní, ale v listopadu už jsem sbírala síly na kondičním soustředění v Liberci a pak už moje kroky vedly k vodě. V zimě to sice trochu bolelo, ale zvládla jsem všechno bez větších komplikací.

Vydala jste se také za teplem?

Ano, koncem ledna na čtyři týdny do Spojených arabských emirátů. Byla jsem tam třikrát a vždy musím zpívat stejnou písničku. Je to tam pro mě náročné především na hlavu, protože se tam kromě pádlování nedá nic jiného dělat. Pořádným zpestřením nejsou ani případné výlety. Po kratší domácí přestávce jsem potom s reprezentačním týmem odletěla na deset dní do brazilského Ria, kde se koncem září bude konat mistrovství světa. Seznámili jsme se s tratí, na které se šampionát uskuteční.

V Brazílii už se vám líbilo víc?

Bylo nepříjemné vedro až dusno a velká vlhkost, což moc dobře nesnáším…

Tak doma snad bude lépe, o víkendu vás čekají první dva nominační závody v Trnávce a o týden později v pražské Troji. Co pro vás znamenají?

Díky loňskému stříbru ze světového šampionátu mám nominaci do reprezentačního družstva pro mistrovství Evropy i světa jistou, takže se budu jen snažit dokázat, že moje úspěchy nebyly náhodné. A na kajaku si chci v kategorii do 23 let otevřít dvířka do reprezentace.

Změnilo se něco na vašem dilematu, jestli kanoe, či kajak?

Stále tak trochu váhám, čemu dát přednost. V kanoi se mi však daří přece jen o něco víc, ale na kajaku budu vždy ráda trénovat, protože mi v mých kanoistických vystoupeních velice pomáhá.

S jakými představami tedy vstupujete do letošní sezony?

Každý závod si chci stoprocentně užít, ale o výsledcích neuvažuji. Každá enormní snaha o obhájení předchozích úspěchů totiž vrtá díru v hlavě. Dobře vím, že všechny letošní starty na české i zahraniční vodě budou pro mě těžší než loni.

Začátkem června se v pražské Troji koná mistrovství Evropy. Nemyslíte si, že by vám po vydařené jízdě v domácích peřejích slušela medaile?

Určitě by mi slušela, do Prahy se moc těším, budou mi v nesporně báječné divácké atmosféře fandit rodinní příslušníci i kamarádi. Ale já jsem zatím jen pevně rozhodnutá předvést všechno, co ve mně bude. Na co to bude stačit, to se teprve uvidí. Nejlepší evropské kanoistky už o mně určitě vědí.

Budete startovat také v závodech Světového poháru?

Po pražském mistrovství jsou na programu tři, kterých se zúčastním. Navíc v mixu s Jakubem Jáněm budeme bojovat o nominaci na mistrovství světa.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy