Egypt smetl české futsalisty 7:2. Osmifinále je teď daleko

6. 11. 2012 17:15
Futsalová reprezentace prohrála na mistrovství světa v Thajsku 2:7 s Egyptem a zkomplikovala si boj o postup ze skupiny.
Česká futsalová reprezentace si zkomplikovala boj o postup ze základní skupiny MS poté, co nestačila na Egypt v poměru 2:7. | Foto: Reuters

Bangkok - Čeští futsalisté ve svém druhém utkání na mistrovství světa v Thajsku prohráli s Egyptem 2:7 a zkomplikovali si boj o postup.

Češi začali vysunutým presinkem a brzy se ujali vedení. Rešetár našel střílenou přihrávkou Slováčka a ten do odkryté branky vstřelil svůj první reprezentační gól.

Jenže pak se čeští hráči zbytečně zatáhli a Egypt si vytvořil převahu. Vyrovnání přišlo po brejku, kdy si egyptský kanonýr Samasrí narazil míč se spoluhráčem a obstřelil gólmana Gerčáka.

Soupeř potom nastřelil tyč a Gerčák chytil samostatný útok. Paradoxně v době, kdy se Češi znovu dostávali do hry, přišel druhý egyptský zásah, o který se z dorážky postaral Búgí.

Postup = výhra nad favorizovaným Sbrskem

Klíčový moment přišel v úvodu druhé půle, kdy si na dlouhý výhoz brankáře naběhl Júsrí a poslal Egypt do dvoubrankového vedení.

Nejlepšímu českému hráči Rešetárovi se sice povedlo snížit, ale Samasrí po dalším brejku definitivně rozhodl. Češi ještě sáhli ke hře bez brankáře, ale soupeř jejich snahu utnul gólem přes celé hřiště do prázdné branky. V závěru dokonal hattrick Samasrí a sedmý zásah přidal Mizo. Češi sice měli ve druhé půli převahu, ale dostali lekci z produktivity.

K jistotě účasti v osmifinále potřebují v závěrečném utkání porazit favorita skupiny Srbsko. Postoupit by v teoreticky mohli i v případě těsné porážky jako jeden ze čtyř týmů na třetích místech.